سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 29 شهریور  ::  09:20

YPG در گزارش گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا جا نگرفت

سرویس سوریه - وزارت امور خارجه آمریکا گزارش سالیانه خود را از گروه های تروریستی در کشورهای جهان منتشر کرده است که در این گزارش نامی از یگان های مدافع خلق YPG برده نشده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، وزارت امور خارجه آمریکا گزارش سالیانه خود را از گروه های تروریستی در کشورهای جهان منتشر کرده است که در این گزارش نامی از یگان های مدافع خلق YPG که ترکیه تلاش فراوانی برای گروه تروریستی اعلام کردن آن می کند برده نشده است.

در این گزارش با تاکید به تداوم عملیات های ترکیه علیه PKK به ربوده شدن 2 عضو سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) توسط عوامل PKK در سلیمانیه عراق نیز اشاره شده است. همچنین در این گزارش تاکید شده است که از سال 2017 ترکیه در مبارزه با PKK از آمریکا کمک هایی دریافت کرده است.

علاوه بر این، در این گزارش به مسئله مبارزه ترکیه با جماعت گولن نیز پرداخته شده و عنوان شده است: ترکیه با تکیه بر دلایل و مدارکی که زیاد هم معتبر نیست ادعای تروریستی بودن جماعت گولن کرده و از ماه نوامبر سال گذشته تا کنون 150 هزار کارمند و پرسنل اداری خود را به اتهام همکاری با این سازمان اخراج کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102