انتشار:  پنج‌شنبه 29 شهریور 1397  ::  13:01   

دبیر کل حزب الله لبنان:

توافق اردوغان – پوتین در خصوص ادلب خوب و معقول است

سرویس ترکیه - سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در اظهاراتی با اشاره به توافق ادلب که در شهر سوچی میان اردوغان  و پوتین به وجود آمده است گفت: این توافق اگر نتیجه بخش باشد یک توافق خوب و معقولی است.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در اظهاراتی با اشاره به توافق ادلب که در شهر سوچی میان اردوغان  و پوتین به وجود آمده است گفت: در صورتی که توافق روز دوشنبه میان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در شهر سوچی که در خصوص موضوع ادلب به وجود آمده است نتیجه بخش باشد یک توافق خوب و معقولی است.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که در صورت عملی شدن توافق ادلب یک آرامش بزرگی در سوریه به وجود خواهد آمد تصریح کرده است: این توافق در واقع یک قدم موثر برای حل سیاسی بحران سوریه است. تلاش های دیپلماتیکی و وضعیتی که در اثر این تلاش ها به وجود آمده است در حال حاضر خوب و معقول است ولی همه چیز به نتیجه ای بستگی دارد که از آن بیرون خواهد آمد. ما نیز به عنوان حزب الله لبنان با تایید دولت مرکزی سوریه در این کشور حاضر شده ایم و حضورمان در ادلب را نیز ادامه خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه