سرویس کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 29 شهریور 1397  ::  20:43   

خروش عاشقان حسین در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه_امروز در استان کرمانشاه بانگ لبیک یا حسین در عزاداری های عاشورایی از هر کوی و برزن برخواست و شور و عشق مردم بار دیگر ثابت کرد که عشق به ابا عبدا... تا ابد در خون و روح مردم جاری است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، از ۹ صبح دسته جات عزاداری با طبل و علامت و سنج و دمام و دهل و سرنا، فریاد هیهات من الذله سر دادند و از هیئت هایشان به سوی مزار شهدا و خیابان های اصلی شهر از جمله میدان آزادی و چهار راه مدرس به راه افتادند.
هر یک از دسته جات عزاداری با سبک و شیوه ی خاص خود با سید و سالار شهیدان و هدف این آزاده ی جاودانه ی تاریخ، تجدید بیعت کردند.

هیئت های با سابقه و قدیمی کرمانشاه از جمله هیئات انصار بنی زهرا، بازار توپخانه، مسجد ناصری، انصار محمدی (اشرفیان)، اربابی، شاهزاده علی اصغر و ... با شور و عشقی مثال زدنی در کنار سایر دستجات عزاداری صحنه هایی مملو از عشق به اباعبدا... و یاران باوفایش آفریدند.

امروز کودکان نیز در دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی حضوری پرشور داشتند و صحنه هایی به یاد ماندنی خلق کردند.

شبیه خوانی، مرثیه خوانی، مداحی در رثای اهل بیت و شهدای کربلا، خیمه سوزی، عزاداری با سنج و دمام و شیپور توسط هیئت ابوتراب و ... از دیگر مراسمات برگزار شده ی هیئات عزاداری کرمانشاه در عاشورای ۹۷ بود.

مراسم سنتی عزاداری امام حسین (ع) با عنوان چمری که چند روز پیش با حضور گسترده مردم و مسئولان در روستای «چقاکبود» شهرستان اسلام آبادغرب برگزار شد، از برنامه های خاص امسال بود که در روز عاشورا نیز اجرا شد.

امروز عزاداران اباعبدا... حسین (ع) از هر قوم و نژاد و مذهبی در کرمانشاه حماسه آفریدند و نشان دادند همچون سایر مردم ایران اسلامی راه امام حسین (ع) و شهیدان بی کفن کربلا را تا ابد زنده نگاه خواهند داشت.