انتشار:  پنج‌شنبه 29 شهریور 1397  ::  20:47   

روزنامه عکاظ عربستان مدعی شد؛

پیام واشنگتن به بغداد در رابطه با حمله احتمالی به نیروهای آمریکایی در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک روزنامه سعودی مدعی شده که واشنگتن در پیامی به بغداد، در رابطه با حمله احتمالی گروه های شبه نظامی به نیروهای آمریکایی در عراق هشدار داده و تاکید کرده که آنها را تحریم خواهد کرد.

به گزارش کردپرس، روزنامه عکاظ عربستان سعودی در شماره امروز (پنج شنبه) خود از آن چه منابع عراقی موثق خوانده، نقل کرده که داگلاس سیلیمن، سفیر آمریکا در بغداد یک پیام از دولت کشورش به دولت عراق تحویل داده و در آن از دستیابی به اطلاعات حاکی از برنامه ریزی برخی گروه های شبه نظامی عراقی برای حمله به نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داده شده است.

به گفته منابع مذکور که نام آنها فاش نشده، واشنگتن در پیام خود به بغداد، ائتلاف فتح به رهبری هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر و برخی گروه های حشد الشعبی را به برنامه ریزی برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق متهم کرده است.

این منابع همچنین تاکید کردند که واشنگتن ضمن آن که به اطلاع بغداد رسانده که هر گونه تعرض به نیروهای آمریکایی در عراق را بر عهده آن می گذارد، تهدید کرده که برخی گروه های شبه نظامی را در فهرست تحریم های خود قرار خواهد داد.

این در حالی است که منطقه سبز بغداد هر از چند گاهی هدف حملات راکتی و خمپاره ای قرار می گیرد جایی که برخی از آنها به نزدیکی ساختمان سفارتخانه آمریکا در عراق اصابت می کند.