سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 29 شهریور 1397  ::  21:55   

درگذشت فاضل برواری، فرمانده کُرد لشکر طلایی عراق بر اثر سکته قلبی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- منابع آگاه از درگذشت فرمانده نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم عراق بر اثر سکته قلبی خبر دادند و به دنبال آن نیز این سرویس از وی به عنوان یک فرمانده سلحشور و قهرمان نام برد.

به گزارش کردپرس، یک منبع در وزارت کشور عراق شامگاه امروز (پنج شنبه) در گفت و گو با بغداد الیوم اعلام کرد که سرلشکر فاضل جمیل برواری، فرمانده نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم این کشور موسوم به لشکر طلایی در سن 52 سالگی و بر اثر سکته قلبی درگذشته بدون آن که اطلاعات بیشتری در این باره ارائه دهد.

در همین حال، یک منبع در پزشکی قانونی اربیل، مرکز اقلیم کردستان در گفت و گو با این پایگاه خبری تاکید کرد که جسد برواری به پزشکی قانونی این شهر منتقل شده با این حال برای تشییع، به زادگاه وی در استان دهوک انتقال خواهد یافت.

به دنبال آن نیز سرویس مبارزه با تروریسم عراق با صدور بیانیه ای ضمن تسلیت درگذشت فرمانده لشکر طلایی این کشور، از وی به عنوان فرمانده سلحشور و قهرمان نام برده است.

لازم به ذکر است که برواری در سال 1966 میلادی در دهوک به دنیا آمده، طی سال های 1980 تا 2003 میلادی به عنوان فرمانده در نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان فعالیت کرده و پس از سرنگونی رژیم صدام‌ حسین، دیکتاتور پیشین عراق نیز یکی از بنیانگذاران سرویس عملیات ویژه بوده که هسته اصلی سرویس مبارزه با تروریسم به شمار می آید.

فرمانده فقید لشکر طلایی عراق همچنین در نبردهای علیه گروه تروریستی داعش و عملیات آزادسازی مناطق زیادی از خاک این کشور به ویژه در استان های نینوا و الانبار نقش برجسته ای ایفا کرده بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#فاضل برواری
#لشکر طلایی
#مبارزه با تروریسم
#سکته قلبی