انتشار:  جمعه 30 شهریور 1397  ::  11:05   

کُردها اعضای خارجی داعش را به کشورهای متبوعشان باز می گردانند

سرویس جهان- کُردهای سوریه از کشورهای خارجی خواسته اند اعضای داعشی تبعه خود را که در سوریه تحت بازداشت کردها هستند، تحویل بگیرند.

به گزارش کردپرس، عبدالکریم عمر، رییس مشترک روابط خارجی اداره خودگردان شمال سوریه تحت کنترل کردها به رویترز گفته است اداره خودگردان کردی به تنهایی نمی تواند از اعضای داعشی بازداشت شده در شمال سوریه نگاه داری کند.

وی افزود: نیروهای کرد سوریه، حدود 500 عضو داعش و 500 اعضای خانواده آنها را که تبعه حدود 40 کشور جهان هستند بازداشت کرده اند. این افراد در یک سال اخیر در طی مبارزه با داعش در شمال سوریه بازداشت شده اند.

مسئول ارتباطات خارجی اداره خودگردان شمال سوریه تاکید کرده است که نگاهداری از این افراد مشکل است زیرا تعداد این افراد زیاد است و آنها خطرناک بوده و مرتکب قتل شده اند. بازداشت شدن آنها در اینجا فرصت خوبی را برای جامعه بین الملل فراهم می کند تا آنها را محاکمه کنند.

عبدالکریم عمر تاکید کرد اداره خودگردان اعضای سوری داعش را محاکمه خواهد کرد اما اعضای خارجی باید به کشورهایشان تحویل داده شوند. کردها هیچ عضوی از اعضای داعشی بازداشت شده را به اعدام محکوم نخواهند کرد.

وی تاکید کرد تلاش می کنیم با مذاکره آنها را به کشورهای متبوعشان بازگردانیم اما اگر در این مسیر موفق نشویم گزینه های دیگری را انتخاب خواهیم کرد. مسئول ارتباطات خارجی اداره خودگردان کردی در شمال سوریه در مورد انتخاب های دیگر توضیح نداد.

سودان یکی از اعضای داعشی تبعه این کشور را تحویل گرفته است.

کد خبرنگار: 40101

 

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه
#کردها