انتشار:  جمعه 30 شهریور 1397  ::  11:44   

متهم شدن حزب دمکرات به دخالت در امور داخلی اتحادیه میهنی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو اتحادیه میهنی کردستان(یکیتی) از حزب دمکرات کردستان(پارتی) خواست برای جلوگیری  از بروز تنش در روابط بین دو حزب، در امور داخلی یکیتی مداخله نکند.

به گزارش کردپرس، غازی کاکایی امروز(جمعه) در گفتگو با خبرگزاری «السومریه نیوز» با بیان اینکه منصب ریاست جمهوری عراق استحقاق اتحادیه میهنی است و هیچ کس حق مداخله در این منصب یا تعیین شروطی برای تصدی آن ندارد، از حزب دمکرات خواست برای   جلوگیری از بروز تنش در روابط بین دوحزب،  در امور داخلی این حزب مداخله نکند.
کاکایی با تاکید براینکه  تنها دفتر سیاسی و شورای رهبری اتحادیه میهنی نامزد این اتحادیه را برای تصدی منصب ریاست جمهوری عراق تعیین می کند  افزود: پارتی نباید در امور داخلی  یکیتی مداخله کند و همانطور که اتحادیه میهنی به گزینه حزب دمکرات برای انتخاب نایب رئیس دوم مجلس نمایندگان احترام گذاشته، حزب دمکرات نیز باید  به  گزینه یکیتی برای تصدی  منصب ریاست جمهوری عراق احترام بگذارد.
وی با تاکید براینکه یکیتی خواستار مداخله خارجی برای تعیین مسئولان  پست های کلیدی در عراق نیست، افزود: استقبال واشنگتن از نامزدی برهم صالح از سوی اتحادیه  میهنی کردستان برای تصدی منصب ریاست جمهوری، نمایانگر مقبولیت داخلی و خارجی برهم صالح است.