انتشار:  جمعه 30 شهریور 1397  ::  15:35   

آمریکا به ارسال سلاح و مهمات برای کردهای سوریه ادامه می دهد

سرویس جهان- سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه از ارسال محموله های سلاح و مهمات جدید از سوی آمریکا برای نیروهای کرد وعرب سوریه خبر داد.

 

به گزارش کردپرس، کینو گابریل، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه، که کردها هدایت این نیرو را بر عهده دارند، از ادامه ارسال سلاح و مهمات برای نیروهای کرد سوریه از سوی آمریکا خبر داد.

کینو گابریل به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفته است آمریکا به تازگی 250 کامیون سلاح و تجهیزات نظامی برای نیروهای دموکراتیک سورریه ارسال کرده است.

به گفته سخنگوی نیروهای کرد-عرب سوریه، آمریکا این سلاح و مهمات را برای استفاده نیروهای دموکراتیک سوریه در جنگ با داعش در منطقه هجین در دره رود فرات در شرق سوریه ارسال کرده است.

یکی از فرماندهان نیروهای کرد سوریه نیز به اسپوتنیک گفته است آمریکا خودروی زرهی هامر و سلاح های سنگین برای استفاده نیروهای دموکراتیک سوریه در هجین ارسال کرده است. آمریکا همچنین مسلسل، توپ های دوربرد و سلاح سبک برای نیروهای دموکراتیک سوریه در این منطقه ارسال کرده است.

این فرمانده ارشد نیروهای دموکراتیک سوریه که اشاره ای به نام وی نشده است، تاکید کرده که سلاح ها و تجهیزات مذکور از طریق گذرگاه مرزی سمالکا در شمال عراق به سوریه ارسال شده است.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#کردها
#داعش