سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 31 شهریور 1397  ::  08:07   

وزیر امور خارجه روسیه کردهای سوریه در شرق فرات را اصلی ترین تهدید علیه تمامیت ارضی سوریه معرفی کرد

سرویس سوریه - سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی عنوان کرده است: تهدید اصلی علیه تمامیت ارضی سوریه در منطقه شرق فرات که در کنترل کامل آمریکا است به وجود آمده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی عنوان کرده است: تهدید اصلی علیه تمامیت ارضی سوریه در منطقه شرق فرات که در کنترل کامل آمریکا است به وجود آمده است. اقداماتی که در شرق فرات صورت می گیرد نمی تواند در راستای خدمت به حاکمیت سوریه و احترام به تمامیت ارضی این کشور باشد که از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز بر آن تاکید شده است. در حال حاضر اصلی ترین تهدید علیه تمامیت سوریه اقداماتی است که در شرق فرات تحت عنوان خودمختاری های مستقل با کنترل آمریکا در حال انجام است.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که مرزهای ایجاد منتقل عاری از سلاح که میان ترکیه و روسیه به توافق رسیده است تعیین شده است تصریح کرد: این منطقه عاری از سلاح مانع از حملات به ارتش سوریه و پایگاه نظامی حمیمیم خواهد شد. البته این یک اقدام وسط است. زیرا در حال حاضر تنها یک منطقه عاری از سلاح تاسیس می شود. ولی در عین حال نیز یک اقدام ضروری هم است. زیرا با تاسیس این منطقه به کاهش تنش ها در سوریه نیز خدمت خواهد کرد. توافق ادلب قبل از هر چیزی با هدف از میان برداشتن تهدید تروریست صورت گرفته است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها