سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 31 شهریور 1397  ::  08:18   

در پی خروج برهم صالح؛

حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت رهبر جدیدی انتخاب می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو شورای اجرایی حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت اعلام کرد که این حزب به زودی رهبری جدید برای جانشینی برهم صالح که از حزب جدا شده است، انتخاب می کند.

به گزارش کردپرس، علی کریم عضو شورای اجرایی حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و  عدالت در اقلیم کردستان، طی گفتگو با رادیو کردی زبان نوا، ضمن اینکه خروج برهم صالح رهبر و مؤسس این حزب را خسارتی برای آن دانست، گفت که این حزب به فعالیت خود پس از خروج برهم صالح نیز ادامه می دهد.

وی افزود که این حزب به زودی با برگزاری کنگره و نشست های داخلی رهبری جدید به جای برهم صالح و همچنین شورای جدید تصمیم گیری حزب را انتخاب می کند.

همچنین گفت که هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت هنوز در مورد لغو تحریم انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان که 30 سپتامبر  برگزار می شود تصمیم گیری نکرده است.

برهم صالح معاون دوم جلال طالبانی دبیر کل اتحادیه میهنی کردستان، سال 2017 از این حزب جدا شده و حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت را تأسیس کرد و این حزب در انتخابات مجلس عراق فقط موفق به کسب دو کرسی شده و انتخابات پارلمان کردستان را نیز تحریم کرد.

هفته گذشته اتحادیه میهنی کردستان به شرط بازگشت برهم صالح وی را به عنوان نامزد این حزب برای تصدی منصب ریاست جمهوری عراق انتخاب کرده و وی به منصب پیشین خود در این حزب بازگشت.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#اتحادیه میهنی