انتشار:  شنبه 31 شهریور 1397  ::  08:45   

وزاری خارجه ترکیه – ایران – روسیه در نیویورک دیدار خواهند کرد

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست مشترک خبری پس از دیدار با همتای سورینامی خود عنوان کرده است: با وزرای خارجه ایران و روسیه نشستی سه جانبه با محوریت سوریه در نیویورک برگزار خواهند کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست مشترک خبری پس از دیدار با همتای سورینامی خود در پاراماریبو پایتخت این کشور در اظهاراتی با اشاره به همکاری 3 جانبه ترکیه – ایران – روسیه اعلام کرد که با وزرای خارجه ایران و روسیه نشستی سه جانبه با محوریت سوریه در نیویورک برگزار خواهند کرد.

وی همچنین در ارتباط با توافق ادلب که میان اردوغان – پوتین در سوچی به دست آمده است تاکید کرد: از این پس باید بر موضوع برقراری آتش بس و راهکار سیاسی تمرکز شود. محدوده منطقه عاری از سلاح در استان ادلب سوریه در چارچوب توافق سوچی مشخص شد. از روز چهارشنبه مذاکرات تکنیکی در این خصوص در جریان بود و در نشست امروز توافق حاصل شد.  اکنون باید در چارچوب توافقنامه سوچی اقدامات لازم دیگر انجام شود. در این باره با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نشستی سه جانبه با محوریت سوریه در نیویورک برگزار خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه خاطرنشان کرده است: برای تشکیل کمیسیون قانون اساسی و یافتن راه حل سیاسی نه تنها سه کشور بلکه همه باید تلاش کنند. از یکسو برای از بین بردن تروریسم و از سوی دیگر برای برقراری صلح پایدار و یافتن راه حل سیاسی برای بحران سوریه همه با هم باید به اقدامات خود ادامه دهیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا