سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 1 مهر  ::  09:38

حمایت جبهه ملی آزادسازی سوریه از توافق روسیه – ترکیه در خصوص ادلب

سرویس سوریه - جبهه ملی آزادسازی سوریه که به عنوان بزرگترین گروه مسلح مخالف دولت مرکزی سوریه به حساب می آید، حمایت خود از توافق هفته پیش ترکیه و روسیه در مورد ادلب را اعلام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، جبهه ملی آزادسازی سوریه که به عنوان بزرگترین گروه مسلح مخالف دولت مرکزی سوریه به حساب آمده و در ادلب نیز حضور گسترده دارند، حمایت خود از توافق هفته پیش ترکیه و روسیه در مورد ادلب را اعلام کرده است.

این گروه مخالف دولت مرکزی با به انتشار مطلبی در توئیتر، نوشته است: "از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به خاطر جلوگیری از جنگ تشکر می ‌کنیم. تلاش های دیپلماتیک ترکیه با توافقی که در گفت‌وگوهای سوچی به دست آمد یک پیروزی است.

جبهه ملی آزادسازی سوریه در پیام خود با اشاره به استقبال مردم سوریه از توافق صورت گرفته درباره ادلب، تاکید کرده است: تظاهرات های روز جمعه در حقیقت در حکم حمایت از توافق صورت گرفته بود.ما از مطالبات خود که بر کناری دولت مرکزی است دست برنخواهیم داشت به همین دلیل نیز سلاح های خود را بر زمین نخواهیم گذاشت. به همکاری با ترکیه ادامه خواهیم داد.

لازم به ذکر است، توافقنامه تثبیت وضعیت منطقه غیرنظامی در ادلب سوریه توسط رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری ترکیه و روسیه در تاریخ 17 سپتامبر در شهر سوچی روسیه به امضا رسیده بود.

 

کد خبرنگار: 30102