سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 1 مهر  ::  12:04

با 3 میلیارد و 400 میلیون تومان کدام درد شهرداری ها را التیام می دهید؟

سرویس کردستان- روز گذشته تارنمای مجازی استانداری کردستان در خبری از قول امیر قادری، معاون عمرانی استانداری کردستان اعلام کرد وزارت کشور 3 میلیارد و 400 میلیون تومان به شهرداری های استان کردستان اختصا داده است و برای اختصاص این رقم هم تلاش دستگاه های مختلفی در این خبر ردیف شده است و ظاهرا پیگیری های متعددی هم صورت گرفته است!

به گزارش کرد پرس، خبر اختصاص 3 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار از سوی وزارت کشور در حالی منتشر شده است که مشکل مالی شهرداری های استان کردستان چیزی نیست که با این اعتبارات قطره ای و به معنی واقعی ناچیز حل و فصل شود. معاون عمرانی استانداری کردستان یا نمی داند یا خود را به ندانستن زده است که با این رقم ها گره ای از مشکلات شهرداری های استان کردستان کردستان که عموما بیش از دو ماه حقوق عقب افتاده دارند و از ارایه خدمات نانوان هستند باز نخواهد شد.

آقای معاون عمرانی کافی است مشکل زباله های مریوان را به یاد بیاورند و نگاهی به بدهی های چند ده میلیاردی شهرداری های شهرهای بزرگ استان بیندازند تا دست شان بیاید کار بد جوری از کار گذشته است و جذب 3 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار حتی بعد خبری برای حفظ  جایگاه متزلزل آقای معاون در استانداری را از دست داده است و کسی به آن اعتنا نخواهد کرد.

بر کسی پوشیده نیست وضعیت امروز شهرداری های استان کردستان یک شبه و یک ساله به وجود نیامده است. اتفاقا بررسی مشکلات شهرداری ها در حوزه کاری معاون عمرانی استانداری است و آقای قادری هم بیش از 6 سال است که در این پست قرار گرفته اند. باید از او پرسید در 6 سال گذشته چرا سونامی ورشکستگی شهرداری ها را پیش بینی نکرده و برای مقابله با آن برنامه ریزی نکرده است؟ اکنون با این اعتبارات قطره ای که در مقابل نیازهای شهرداری ها بیشتر به شوخی شبیه است آیا می توان کاری کرد؟