سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 1 مهر 1397  ::  12:27   

برنامه های سفر 5 روزه اردوغان به نیویورک

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان که امروز 23 سپتامبر 2018 ترکیه را به مقصد آمریکا ترک می کند بر اساس تقویم زمانبدی که از نهاد ریاست جمهوری ترکیه ارائه شده است تا 27 سپتامبر در نیویورک دیدارهای مختلفی ترتیب خواهد داد.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر می کند. رجب طیب اردوغان که در خلال این سخنرانی دیدارهای مختلفی را با سران و روسای جمهور کشورهای مختلف ترتیب خواهد داد تا این لحظه دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در هاله ابهام بوده و اخبار منتشر شده پیرامون این موضوع حاکی از عدم دیدار ترامپ – اردوغان در نیویورک دارد.

رجب طیب اردوغان که امروز 23 سپتامبر 2018 ترکیه را به مقصد آمریکا ترک می کند بر اساس تقویم زمانبدی که از نهاد ریاست جمهوری ترکیه ارائه شده است تا 27 سپتامبر در نیویورک خواهد بود که در این مدت روز دوشنبه در جلسه عالی سازمان ملل متحد شرکت کرده و روز سه شنبه 25 سپتامبر در مجمع عمومی سخنرانی خود را انجام خواهد داد.

بر اساس برنامه های ارائه شده رجب طیب اردوغان در همان روز در ناهار کاری آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد حضور پیدا کرده و علاوه بر دیدار دوجانبه با دبیر کل سازمان ملل متحد با روسای جمهور کشورهای مختلف نیز دیدار خواهد کرد.

همچنین اردوغان در این سفر با  سرمایه گذاران و صاحبان کار آمریکا، سازمان های مدنی، رهبران جریان های مختلف نمایندگان مسلمان و ترک آمریکا و روزنامه نگاران و خبرنگاران نیز دیدار و گفتگو خواهدکرد.

لازم به ذکر است، اردوغان پیش از این شخصا در خصوص دیدار با دونالد ترامپ عنوان کرده بود: درخواستی از ریاست جمهوری آمریکا برای این دیدار صادر نشده است و ما نیز برای دیدار با رئیس جمهور آمریکا درخواستی نکرده ایم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا