انتشار:  چهارشنبه 4 مهر 1397  ::  09:00   

پارلمان اروپا حمایت 70 میلیون یورویی به ترکیه را لغو می کند

سرویس ترکیه - پارلمان اروپا اقدامات لازم برای لغو حمایت 70 میلیون یورویی خود را که قرار بود در روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا به این کشور تعلق بگیرد را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، پارلمان اروپا اقدامات لازم برای لغو حمایت 70 میلیون یورویی خود را که قرار بود در روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا به این کشور تعلق بگیرد را در دستور کار قرار داده است. کمیته بودجه پارلمان اروپا با اشاره به این تصمیم عنوان کرده است: عدم پیشرفت در اولویت قرار دادن حقوق در آنکارا و همچنین وضعیت حقوق بشر ما را مجاب کرده است اقدامات لازم برای لغو حمایت های مالی پارلمان اروپا از ترکیه را در دستور کار قرار دهیم.

در بیانیه کمیته بودجه پارلمان اروپا آمده است: با لغو این حمایت ها از ترکیه مبلغی که برای این کار در نظر گرفته شده بود در خصوص برنامه های پناهندگی مصرف خواهد شد.

لازم به ذکر است این حمایت 70 میلیون یورویی به ترکیه در نوامبر سال گذشته در راستای پیشرفت قابل محاسبه و شفاف در خصوص مسائلی از جمله اولویت حقوق، دموکراسی، حقوق بشر و آزادی های رسانه به ترکیه اختصاص پیدا کرده بود. کمیته بودجه پارلمان اروپا در آوریل 2018 با انتشار گزارشی اعلام کرده بود ترکیه در حال دور شدن از مواردی است که در بالا به آن اشاره شده است.

طرح لغو حمایت 70 میلیون یورویی به ترکیه در کمیته بودجه پارلمان اروپا با 27 رای موافق در برابر 1 رای مخالف و 4 رای ممتنع به تصویب رسیده و در روزهای پیش رو به صحن علنی پارلمان اروپا آورده خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#ارزش پول ترکیه