سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  چهارشنبه 4 مهر 1397  ::  09:00   

علاالدین بروجردی؛

دولت عراق زیر بار لغو روادید نمی‌رود/ افزایش هزینه‎های سفر اربعین تأثیری در استقبال مردم ندارد

سرویس ایران-عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دولت عراق به دلیل کسب منافع از وجود روادید حاضر به لغو آن نمی‎شود، گفت: افزایش هزینه‎های سفر اربعین تأثیری در استقبال مردم ندارد.

علاءالدین بروجردی با اشاره به هزینه بالای ویزای اربعین، اظهار کرد: پیشنهاد ایران به دولت عراق لغو روادید بین دو کشور حداقل در ایام اربعین حسینی(ع) بود که با وجود پیشنهادهای چندباره ایران دولت عراق این پیشنهاد را نپذیرفته و زیر بار لغو روادید نمی‌رود.
نگاه مردم به سفر اربعین فارغ از مسائل مادی است
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته نگاه مردم به این سفر معنوی فراتر از مسائل مادی است، افزود: بالا رفتن هزینه سفر اربعین تغییری در استقبال مردم از این سفر ایجاد نمی‎کند.
وی اضافه کرد: اربعین همچنان پر رنگ و این مسیر پرشورتر خواهد بود؛ همانطور که شاهد بودیم در دهه نخست محرم نیز مردم با وجود تمام فشارهای اقتصادی از خود برای زنده نگه داشتن این نهضت هزینه کردند.
به گزارش کُردپرس به نقل از خانه ملت،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت عراق در پذیرفتن پیشنهاد ایران تعلل می‎کند و علت آن نیز منافعی است که ناشی از وجود روادید برخوردار می‎شود.