انتشار:  شنبه 14 مهر 1397  ::  10:22   

منابع امنیتی ترکیه:

5 هزار نیروی نظامی وابسته به ارتش دموکراتیک سوریه در منبج حضور دارند

سرویس ترکیه – منابع امنیتی ترکیه اعلام کرده اند: در حال حاضر 2 هزار نیروی نظامی در مرکز منبج و 3 هزار نیروی نظامی در اطراف منبج وابسته به ارتش دموکراتیک سوریه در مجموع 5 هزار نیروی نظامی حضور دارند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع امنیتی، در ماه های آگوست و سپتامبر سال جاری در پی تماس های دیپلماتیک فشرده که میان آمریکا – ترکیه با محوریت منبج برگزار شده است 1 هزار و 200 نیروی ارتش دموکراتیک سوریه از منبج خارج شده اند. در حال حاضر 2 هزار نیروی نظامی در مرکز منبج و 3 هزار نیروی نظامی در اطراف منبج وابسته به ارتش دموکراتیک سوریه در مجموع 5 هزار نیروی نظامی حضور دارند.

در همین راستا شروان درویش سخنگوی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی عنوان کرده است: تا به امروز نیروهای ارتش ترکیه و آمریکا 53 گشت زنی نظامی انجام داده اند. تمامی این گشت زنی خارج از منبج بوده است. هیچ اقدامی مبنی بر خروج از منبج صورت نگرفته است. ما با نیروهای ائتلاف بین المللی به عنوان متفق خود و در ارتباط و هماهنگی با آنان مسئول تامین امنیت منبج هستیم.

از همین رو انتظارات ترکیه در خصوص عقب نشینی این نیروها از منبج هنوز برآورده نشده است و ارتش ترکیه دست به تقویت نیروهای ارتش آزاد سوریه در مرزهای منبج زده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج