سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 14 مهر 1397  ::  11:20   

دستگیری 88 تن در 7 استان ترکیه در آستانه سالگرد «تظاهرات کوبانی»

سرویس ترکیه - وزارت کشور ترکیه در آستانه سالگرد تظاهرات 6 – 7 اکتبر 2014 کوبانی در ترکیه به بهانه جلوگیری از هر گونه تجمع و خرابکاری در کشور در 7 استان مختلف ترکیه دست به عملیات های پلیسی زده و 88 تن را به منظور جلوگیری از اغتشاش در روزهای 6 – 7 اکتبر بازداشت کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، وزارت کشور ترکیه در آستانه سالگرد تظاهرات 6 – 7 اکتبر 2014 کوبانی در ترکیه به بهانه جلوگیری از هر گونه تجمع و خرابکاری در کشور در 7 استان مختلف ترکیه دست به عملیات های پلیسی زده و 88 تن را به منظور جلوگیری از اغتشاش در روزهای 6 – 7 اکتبر بازداشت کرده است.

در بیانیه رسمی وزارت کشور ترکیه آمده است: 23 تن در ازمیر، 15 تن در وان، 14 تن در آدانا، 15 تن در ارزروم، 13 تن در ماردین، 6 تن در قارص، و 2 تن در موش به منظور جلوگیری از اغتشاش در شهرهای ترکیه به منظور سالگرد تظاهرات کوبانی دستگیر شده اند. در بازرسی های صورت گرفته از محل اقامت افراد دستگیر شده سلاح، مواد مخدر و تعداد زیادی نماد گروه های تروریستی و وسایل ارتباطات الکترونیکی کشف و ضبط شده است.

لازم به ذکر است، بعد از بالا گرفتن حملات وحشیانه داعشی ها به منطقه کردنشین کوبانی در شمال سوریه در ماه اکتبر 2014 میلادی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در برنامه زنده تلویزیونی در نطقی حساسیت برانگیز از سقوط احتمالی کوبانی سخن گفت و تاکید کرد «کوبانی در آستانه فروپاشی است» این اظهارات موجی از عصیان و شورش را در شهرهای بزرگ کردنشین و شهرهای بزرگی همچون استانبول و ازمیر به پا کرد. با فراخوان حزب دموکراتیک خلق ها برای تظاهرات وضعیت بیش از پیش بحرانی شده و در درگیری های به وجود آمده 50 نفر در 2 روز جان خود را از دست داده و صدها تن دیگر زخمی و زندانی شدند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها