سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  شنبه 14 مهر 1397  ::  11:22   

استاندار كرمانشاه خواستار اجرای طرح توسعه ایران خودرو در کرمانشاه شد

سرویس کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: طرح پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان استان مشکلات جدی ایجاد کرده و اگر برای آن چاره اندیشی نشود نیمه دوم امسال صادرات استان کاهشی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري، هوشنگ بازوند در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی که باحضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن شهداي دولت استانداري برگزار شد، افزود: نیمه اول امسال صادرات استان رشد 60 درصدی داشت، اما با توجه به اینکه عمده صادرات استان به عراق و به صورت ریالی است، اجرای طرح پیمان سپاری ارزی مشکلات جدی برای صادرکنندگان استان ایجاد کرده و اگر برای آن فکری نشود در ادامه سال با مشکلات جدی مواجه می شویم.

بازوند در ادامه خواستار افزایش اختیارات ستاد تسهیل استان شد و گفت: ستادهای تسهیل استانی اختیاراتشان کم است و مصوبات ستاد تسهیل استان را هیات مدیره بانک های عامل به راحتی وتو می کنند که باید فکری برای آن شود.

وی به اجرای طرح توسعه ایران خودرو کرمانشاه اشاره کرد و گفت: طرح توسعه این واحد در دولت یازدهم کلنگ زنی شد، اما متاسفانه ایران خودرو آن را انجام نمی دهد و تبدیل به یک مطالبه مردمی شده که باید زودتر تعیین تکلیف شود.

استاندار کرمانشاه، کوتاه بودن زمان بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش را نیز از مشکلات واحدهای صنعتی استان دانست و خواستار افزایش این زمان شد.

وی در پايان گفت: واحدهای اقتصادی آسیب دیده تر مناطق زلزله زده انتطار دارند تضامین زنجیره ای برای اخذ تسهیلات برایشان اعمال شود.

برچسب‌ها:
#کرمانشاه
#استاندار
#توسعه ایران خودرو
#شورای گفتگو با بخش خصوصی