سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 14 مهر 1397  ::  13:07   

الهام احمد پاسخ می دهد:

چرا مذاکرات کردهای سوریه با دولت مرکزی به پایان رسید؟

سرویس سوریه – الهام احمد رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه مداخلات ترکیه را دلیل اصلی اتمام مذاکرات کردهای سوریه با دولت مرکزی این کشور اعلام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، الهام احمد رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به پایان مذاکرات کردها با دولت مرکزی سوریه عنوان کرده است: ما خواستار تداوم مذاکرات بودیم. ما از مذاکرات سیاسی برای حل و فصل بحران سوریه با حضور تمام ساختارهای های سوریه حمایت می کنیم. ولی دولت مرکزی سوریه این مذاکرات را جدی نگرفته است. طرف های سوری با صداقت به این مذاکرات نزدیک نشدند و این نیز نشان دهنده آن است که دولت مرکزی از حل و فصل دائمی بحران حمایت نمی کند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: ابتدا دیدارهای ترکیه – روسیه – ایران و سپس توافق ترکیه – روسیه در خصوص ادلب باعث اتمام مذاکرات ما با دولت مرکزی سوریه شد. بر اساس اطلاعاتی که به دست رسیده است، پیش از توافق روسیه و ترکیه در ادلب، آنکارا به دولت مرکزی سوریه پیشنهاد داده بود که در صورت پایان دادن به مذاکره با کردهای شمال سوریه نیروهای نظامی رادیکال در مرکز ادلب را خارج خواهند کرد. ما تصور می کنیم که مذاکرات به همین دلیل میان ما و دولت مرکزی به پایان رسیده باشد. ترکیه مسئولیت خارج کردن گروه های مسلح از ادلب را برعهده گرفته و اگر نتواند این کار را انجام دهد مسئولیت عواقب آن بر عهده ترکیه است.

احمد خاطرنشان کرده است: بیشتر نیروهای نظامی در ادلب شبه نظامیان وابسته به القاعده هستند. در واقع می خواهند این ها را به مناطق کردنشین گسیل دهند. تداوم مشکلات ادلب برای روژاوا تاثیری منفی خواهد داشت. بر اساس اطلاعاتی که کسب کرده ایم 38 هزار نیروی مسلح از ادلب به مرزهای عفرین فرستاده شده است. اگر این مسئله ادامه پیدا کند نیروهای نظامی بیشتری به روژاوا خواهند آمد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#نیروهای کرد سوریه