سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 15 مهر 1397  ::  09:22   

خروج سلاح های سنگین و نیروهای مسلح از منطقه عاری از سلاح در ادلب آغاز شد

سرویس ترکیه - اقدامی جدی در راستای توافقنامه تثبیت وضعیت ادلب صورت گرفته و نیروهای مخالف مسلح به همراه سلاح های سنگین اقدام به ترک منطقه عاری از سلاح در شهر ادلب واقع در شمال غرب سوریه کرده اند

به گزارش کردپرس، خبرگزاری رویترز در خبری فوری از آغاز خروج سلاح های سنگین نیروهای مخالف سوری از منطقه عاری از سلاح ادلب که مورد توافق ترکیه – روسیه قرار گرفته است خبر داده و عنوان کرده است: اقدامی جدی در راستای توافقنامه تثبیت وضعیت ادلب صورت گرفته و نیروهای مخالف مسلح اقدام به ترک منطقه عاری از سلاح در شهر ادلب واقع در شمال غرب سوریه کرده اند. یکی از فرماندهان نیروهای مخالف در گفتگو با خبرگزاری رویترز ضمن تایید این خبر عنوان کرده است: روند خارج کردن سلاح های سنگین از منطقه عاری از سلاح در ادلب از صبح روز شنبه 6 اکتبر 2018 آغاز شده و این روند چند روز به طول خواهد انجامید.

همچنین ناجی مصطفی سخنگوی جبهه ملی آزادسازی سوریه نیز در گفتگو با خبرگزاری آناتولی عنوان کرده است: نیروهای مخالف خروج سلاح های سنگین از خطوط جبهه ادلب را آغاز کرده اند. در راستای توافقنامه  سوچی اقدامات برای عقب راندن سلاح های سنگین در خط ادلب را آغاز کرده ایم. برای جلوگیری از هر گونه حمله احتمالی نیروهای دولت مرکزی سلاح های سبک در منطقه باقی مانده و اقدامات حفر خندق و ساخت سپر نیز آغاز خواهد شد. خروج سلاح های سنگین از منطقه در هماهنگی با ترکیه صورت می گیرد. تا 15 اکتبر یک منطقه عاری از سلاح به وجود می آید که کنترل و تامین امنیت این منطقه را نیروهای روسی – ترکی به عهده خواهند داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه