سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 15 مهر 1397  ::  12:03   

معاون وزیر امور خارجه روسیه:

مناطق تحت کنترل کردها جزء لاینفک سوریه هستند

سرویس سوریه - سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی عنوان کرده است: سرزمین هایی که در کنترل نیروهای کردی در شمال سوریه هستند جز لاینفک سوریه به حساب می آیند

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به موقعیت کردهای سوریه در مناطق شمالی این کشور عنوان کرده است: سرزمین هایی که در کنترل نیروهای کردی در شمال سوریه هستند جز لاینفک سوریه به حساب می آیند. کردها در این منطقه باید خود را آزاد احساس کرده و حس خوبی داشته باشند.

وی در خصوص بحث های استقلال و خودمختاری مناطق تحت کنترل کردها نیز گفت: ما بر این باور هستیم، سرزمین های کردی یعنی سرزمین هایی که کردها در آن زندگی می کنند – هر چند در این سرزمین ها تعداد زیادی عرب نیز زندگی می کنند – یک بخش لاینفک سرزمین های سوریه هستنند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرده است: ترکیه به روسیه این تعهد را داده است که در عفرین با تروریست ها مبارزه می کند. ما اظهارات طرف های ترک در خصوص عملیات ها عفرین را به شکل جدی بررسی کرده ایم و مشاهده کردیم که ترکیه برای مبارزه با ترور و تامین امنیت ملی خود به اینجا آمده است. به این موضوع نیز احترام می گذاریم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#ترکیه