سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 15 مهر 1397  ::  22:34   

هشدار کردها به اروپا درباره خطر ادامه حضور اعضای دستگیر شده داعش در سوریه

سرویس جهان- مقامات کرد سوریه گفته اند کشورهای اروپایی باید اعضای داعش تبعه این کشورها را که توسط نیروهای کرد سوریه بازداشت شده اند، بپذیرند در غیر این صورت کردها تصمیم جدی خواهند گرفت.

 

به گزارش کردپرس، نیروهای کرد سوریه که از سال 2014 با نیروهای داعش در شمال و شمال شرق این کشور مبارزه کرده اند تعداد زیادی از این نیروها را بازداشت کرده اند. برخی اعضای بازداشت شده داعش تبعه اروپا بوده و از طریق ترکیه به سوریه رفته اند.

یکی از مقامات کرد سوریه در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز لندن درباره خطر حضور این افراد در سوریه هشدار داده و از کشورهای اروپایی خواسته است اتباع اروپایی داعش را که کردها دستگیر کرده اند بپذیرند و آنها را در خاک خود محاکمه کنند.

عبدالکریم عمر، مسئول ارتباطات خارجی منطقه خودگردان شمال سوریه به این روزنامه گفته است کشورهای اروپایی از پذیرفتن اعضای بازداشت شده داعش خودداری کرده اند و نمی خواهند این افراد را در داخل این کشورها محاکمه کنند.

وی اطمینان داد کردها اجازه نخواهند داد افراد بازداشت شده داعش در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه باقی بمانند زیرا وجود این افراد در آنجا خطرناک است.

عبدالکریم عمر هشدار داد کشورهای اروپایی باید این افراد را که تبعه این کشورها هستند بپذیرند در غیر این صورت کردها تصمیم جدی درباره این افراد خواهند گرفت.

وی درباره تصمیم جدی کردها درباره اعضای اروپایی بازداشت شده داعش در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه توضیح نداد.

الیزا مارکوس، تحلیلگر مسائل کردها خودداری کشورهای اروپایی از تحویل گرفتن اعضای داعش تبعه این کشورها را هولناک خواند. وی در صفحه توییتر خود نوشت: هولناک است این که کشورهای اروپایی با وجود این که مناطق تحت کنترل کردها را به رسمیت نمی شناسند و از سوی دیگر pyd هیچ پولی هم ندارد، از آنها می خواهند همچنان این اعضای گروه تروریستی داعش را در این مناطق نگاه دارند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#داعش
#اروپا