سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 16 مهر 1397  ::  11:35   

بشار اسد:

توافق ترکیه - روسیه در خصوص ادلب یک تدبیر موقت است

سرویس سوریه - بشار اسد رئیس جمهور سوریه در اظهاراتی با اشاره به توافق تثبیت وضعیت ادلب که توسط ترکیه و روسیه صورت گرفته است گفت: توافق به وجود آمده میان ترکیه و روسیه یک تدبیر موقت است.

به گزارش کردپرس، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در اظهاراتی با اشاره به توافق تثبیت وضعیت ادلب که توسط ترکیه و روسیه صورت گرفته است گفت: توافق به وجود آمده میان ترکیه و روسیه یک تدبیر موقت است. این توافق در واقع یک تدبیر موقت برای جلوگیری از به راه افتادن خونریزی ها است.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که ادلب به عنوان آخرین مرکز مهم در دست تروریست ها به کنترل دولت مرکزی درخواهد آمد تصریح کرده است: ادلب و تمام سرزمین های سوریه که در کنترل تروریست ها است، به کنترل دولت سوریه بازخواهد گشت.

لازم به ذکر است، در پی توافقات به وجود آمده میان ترکیه و روسیه در خصوص ادلب به منظور ایجاد یک منطقه عاری از سلاح میان نیروهای دولت مرکزی و نیروهای مسلح مخالف دولت مرکزی، اخبار منتشر شده از ادلب در چند روز گذشته حاکی از خروج برخی نیروها از این منطقه بوده ولی تا این لحظه گروه هیئت تحریر الشام به عنوان بزرگترین گروه نظامی مخالف دولت سوریه در ادلب در خصوص این توافق سکوت کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه