انتشار:  دوشنبه 16 مهر 1397  ::  18:51   

خبرگزاری آناتولی:

تمامی سلاح های سنگین از منطقه عاری از سلاح ادلب خارج شده است

سرویس ترکیه - خبرگزاری آناتولی در خبری با اشاره به توافقنامه تثبیت وضعیت در ادلب عنوان کرده است: سلاح های سنگین نیروهای ارتش سوریه و نیروهای مخالف دولت مرکزی از منطقه عاری از سلاح در ادلب به پشت مرزهای تعیین شده در این منطقه منتقل شده است.

به گزارش کردپرس، خبرگزاری آناتولی در خبری با اشاره به توافقنامه تثبیت وضعیت در ادلب میان ترکیه و روسیه عنوان کرده است: سلاح های سنگین نیروهای ارتش سوریه و نیروهای مخالف دولت مرکزی از منطقه عاری از سلاح در ادلب خارج به پشت مرزهای تعیین شده در این منطقه منتقل شده است.

در این خبر آمده است: روند تعیین مرزهای منطقه ای که عاری از سلاح بوده و به عنوان منطقه کاهش تنش در ادلب شناخته می شود به اتمام رسیده و تمام خطوط و مرزبندی های جبهه تعیین شده است. همچنین نیروهای مسلح ترکیه برای آغاز گشت زنی ها که در راستا توافقات به وجود آمده صورت خواهد گرفت سلاح های سنگین خود به همراه خودروهای زرهی و دیگر سلاح های مورد نیاز را به منطقه عاری از سلاح اعزام کرده است.

همچنین خبرگزاری اسپوتنیک نیز در خبری عنوان کرده است: نیروهای ارتش آزاد سوریه به همراه سایر گروه های مسلح در محدوده ای که به عنوان حدفاصل نیروهای ارتش سوریه و نیروهای مسلح مخالف دولت در ادلب به وجود آمده است اقدام به خارج کردن سلاح های سنگین و نیمه سنگین خود از جمله توپ ها و راکت های میان برد خود از این منطقه کرده اند.

لازم به ذکر است، بر اساس توافقات به دست آمده میان ترکیه و روسیه قرار بر این شده است که تا تاریخ 10 اکتبر سال جاری تمام سلاح های سنگین و تا 15 اکتبر تمام نیروهای مسلح گروه های رادیکال از منطقه عاری از سلاح که توسط ترکیه در یک محدوده 15 الی 20 کیلومتری تشکیل می شود خارج شوند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه