انتشار:  دوشنبه 16 مهر 1397  ::  19:46   

ماه مهر با کارگران شهرداری مهاباد بی مهر بود

سرویس آذربایجان غربی- درنیمه ماه مهرامسال، شهرداری مهاباد با80 کارگر فصلی خود اتمام حجت کرد.

به گزارش کردپرس، آغاز ماه مهر برای کارگران فصلی شهرداری مهاباد خوشایند نیست از همان اوان که بوی ماه مهر آمد، ترس و دلهره بیکاری نیز به جان کارگران فصلی شهرداری افتاد.

در شهرداری مهاباد 350 نفر نیروی مازاد بر چارت سازمانی وجود دارد. پیشتر نیز کامران علیزاده آذر شهردار مهاباد، از اجرای ساماندهی نیروهای مازاد از مهر ماه سال جاری خبر داد و گفته بود؛ بخشی از این نیروها که پشت میزنشین هستند، در واحدهای فضای سبز و خدمات بکار گرفته می شوند.

وی تاکید کرده بود؛ هر چند این طرح ساماندهی با مشکلاتی هم روبرو خواهد بود، اما شهرداری چاره ای جز ساماندهی یا تعدیل این نیروهای مازاد را ندارد.

حامد حیدری رییس شورای اسلامی مهاباد در گفت و گو با ایلنا در خصوص بیکاری 80 کارگر شهرداری گفت: این تعداد از کارگران فصلی شهرداری مهاباد با اتمام مدت قرارداد و به دلیل عدم نیاز بیکار شده‌اند و ما در شهرداری مهاباد، تعدیل چندانی نداشته‌ایم. در ماه‌های آینده نیز هر ماه، 10 تا 20 نفر از کارگران فصلی، کم خواهند شد و سپس همه‌ این کارگران را دوباره اول فروردین به سر کار برمی‌گردانیم.

او تاکید کرد: قرارداد این کارگران، 6 ماهه و فقط تا ابتدای مهرماه بوده است. در حال حاضر نیز شهرداری مهاباد در ماه‌های سرد سال نیاز چندانی به نیروی کار برای آبیاری و مراقبت از فضای سبز ندارد بنابراین به علت عدم نیاز این کارگران بیکار شدند.

حیدری گفت: شهرداری مهاباد با یک شرکت خدماتی پیمانکاری قرارداد دارد که این قرارداد حجمی نیست و براساس تامین نیرو منعقد شده؛ لذا این شرکت موظف است که در همه فصول سال، نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری را تامین کند و کلیه‌ کارگران فضای سبز نیز طرف قرارداد همین شرکت هستند.

کارگران فضای سبز شهرداری مهاباد در تماس با خبرنگار ایلنا، از بیکاری همکاران خود از ابتدای مهرماه خبر دادند. از قرار معلوم، 80 نفر از کارگران فضای سبز شهرداری مهاباد که طرف قرارداد با یک شرکت پیمانکاری بوده‌اند، از ابتدای مهر با خاتمه‌ مدت قرارداد، بیکار شده‌اند.

یکی از این کارگران گفت: بیکاری در این شرایط اقتصادی، زندگی  خانوادگی ما را زمین می‌زند؛ در شرایطی که با وجود اشتغال، هزینه‌های زندگی تامین نمی‌شود، چگونه می‌توانیم خانواده خود را در زمان بیکاری مدیریت کنیم؟!