سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  09:30   

مدیر کل کتابخانه های عمومی ایلام؛

فروشگاه‌های بزرگ و اصناف به کمک ترویج کتاب در ایلام می‌آیند

سرویس ایلام- مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ایلام از اجرای طرحی در ایلام خبر داد که اگر عملیاتی شود به رشد کتابخوانی و توانمندی ناشران بومی می‌انجامد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مراد جلیلیان از فروشگاه‌های بزرگ در استان ایلام خواست با خرید و هدیه‌دادن کتاب به مشتری‌های خود در ترویج کتابخوانی مردم استان ایلام سهیم باشند.

او گفت: براساس آمار سال 2015 سرانه مطالعه کتاب در کشور ما 13 دقیقه در شبانه روز است که در برابر 112 دقیقه سرانه مطالعه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بسیار کم است.

جلیلیان توضیح داد: اگر هر فروشگاهی در قبال خرید بالای مشتریان، یک جلد کتاب مثلاً کودک را به خریدار اهدا کند، مطمئنا ما می توانیم گام موثری به صورت خودجوش و اساسی در ترویج فرهنگ مطالعه و توجه به فرهنگ خرید کتاب در سبد خانوار داشته باشیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ایلام افزود: در آینده ای نزدیک طی برگزاری جلسه ای مشترک با مدیران فروشگاه های بزرگ و رئیس اصناف در استان زمینه ایجاد قفسه کتاب کودک در فروشگاه های بزرگ را ایجاد خواهیم کرد.

جلیلیان خاطر نشان کرد: جامعه اصناف وبازاریان پرفروش شهر ایلام به این موضوع مهم توجه داشته باشند که مطمئنا این رویکرد اگر نهادینه شود موجب تقویت پایه علمی کودکان و نوجوانان قبل از رفتن به مدرسه و سایر آحاد استان خواهد شد.

او یادآور شد: بازاریان پر فروش شهر ایلام برای تهیه کتاب می توانند از کتابفروشی های استان و ناشران بومی با تخفیف خرید کنند و آنها را به کودکان همراه خانواده ها در هنگام خرید اهدا کنند.