سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  11:01   

شرکت نروژی از افزایش تولید نفت خام در اقلیم کردستان خبر داد

سرویس جهان- شرکت دی ان او نروژ اعلام کرد تولید نفت خام در میدان نفتی پیش خابور اقلیم کردستان به 50000 بشکه در روز رسیده و در دو میدان نفتی دیگر نیز توسعه چاه های نفتی پیشرفت داشته است.

 

به گزارش کردپرس، شرکت نفتی دی ان او امروز در بیانیه ای اعلام کرد تولید نفت خام در میدان نفتی پیش خابور در شمال غرب اقلیم کردستان پیشرفتی فراتر از انتظار داشته و با رسیدن به تولید روزانه 50000 بشکه، چند ماه زودتر به اهداف از پیش تعیین شده برای رسیدن به این میزان تولید تا پایان 2018 دست پیدا کرده است.

بر اساس بیانیه این شرکت نروژی، هفتمین چاه در این میدان نفتی به بهره برداری رسیده و روزنامه بیش از 10000 بشکه نفت خام از آن استخراج می شود. از 4 چاه نفتی دیگر نیز روزانه 40000 بشکه نفت استخراج می شود. چند چاه نفتی دیگر نیز به عمق مطلوب رسیده و انتظار می رود در آینده ای نزدیک این چاهها نیز مورد بهره برداری قرار گیرند.

بیژن مصور رحمانی، مدیر عامل شرکت دی ان او نیز گفته است برنامه استخراج نفت خام در اقلیم کردستان پیشرفت داشته و این شرکت به شدت برای افزایش تولدی در این منطقه تلاش می کند. این شرکت در میدان تاوگه اقلیم کردستان نیز دارای سهم است که تولید روزانه نفت خام در آن 80000 بشکه است.

این شرکت نروژی همچنین از احداث چاه در میدان نفتی بعشیقه در جنوب اقلیم کردستان عراق خبر داده است. این شرکت قرار است در سال 2019، تعداد سه حلقه چاه برای عملیات نمونه برداری و تست اولیه در این میدان نفتی احداث کند.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نفت
#کردها