سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  11:48   

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کشور در سفر به ایلام:

رویکرد کمیته امداد به سمت ارائه خدمات قرض الحسنه ای است

سرویس ایلام - مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد  کشور گفت: رویکرد کمیته امداد در زمینه خدمت به مددجویان و نیازمندان به سمت ارائه خدمات قرض الحسنه ای است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس مجید باجلان، در سفر به استان ایلام  و در دیدار با مدیران و جمعی از کارکنان کمیته امداد این استان با تشریح برخی فعالیت‌ها و خدمات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: از اهداف اصلی راه‌اندازی این صندوق توسعه خدمات قرض‌الحسنه‌ای کمیته امداد است که در اولویت فعالیت‌های این نهاد قرار دارد.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که پرداخت تسهیلات به نیازمندان با تکریم و احترام و حداقل تشریفات اداری صورت گیرد گفت: کمیته امداد با راه‌اندازی این صندوق از معدود سازمان‌هایی است که خدمت قرض‌الحسنه واقعی را انجام می‌دهد و به متقاضیان تسهیلات صد درصد قرض‌الحسنه‌ای پرداخت می‌کند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با عنوان اینکه نگاه کمیته امداد در این زمینه قرض‌الحسنه صرف است گفت: فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت یک فعالیت کاملاً حمایتی است و قصد نداریم که به سمت سیستم و روش‌های بانکداری برویم.

باجلان هم‌افزایی با دیگر مؤسسات قرض‌الحسنه درزمینهٔ ارائه خدمت به مددجویان و نیازمندان را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد و صندوق امداد ولایت برشمرد و گفت: در این زمینه با صندوق قرض‌الحسنه مهر تعامل خوبی را برقرار کرده‌ایم و از این طریق نیز به مددجویان خدمات قرض‌الحسنه‌ای ارائه می‌شود.

وی افزود: از برنامه‌های مهم صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت این است که پرداخت تسهیلات به نیازمندان به‌روزرسانی شود و متقاضی واجد شرایط پشت نوبت نداشته باشیم که لازمه این کار جذب و افزایش منابع این صندوق و نیز وصول معوقات و مطالبات است که در دستور کار این صندوق قرار دارد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با بیان اینکه فعالیت‌های این صندوق بر اساس ضوابط و مقررات بانک مرکزی صورت می‌گیرد گفت: هم‌اکنون حداکثر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه این صندوق به هر نفر 15 میلیون تومان بوده که با بازپرداخت 36 ماهه صورت می‌گیرد.

باجلان با بیان اینکه پیشگیری از معوقات از برنامه‌های جدی این صندوق است گفت: اطلاع‌رسانی از طریق سامانه‌های پیامکی یکی از روش‌های صندوق در این زمینه بوده و ما در ماه گذشته توانستیم 47 درصد از معوقات را وصول کنیم.