انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  12:13   

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی؛

جهت تامین کالاهای اساسی در آذربایجان غربی، نگرانی وجود ندارد

سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هیچگونه نگرانی در خصوص تامین کالاهای اساسی وجود ندارد و تنها دلیل کمبود در بازار مشکل حمل و نقل است.

به گزارش کردپرس، جعفرصادق اسکندری صنعت، معدن و تجارت آذربایجان رییس غربی اظهار داشت: نگرانی در خصوص تامین کالاهای اساسی وجود ندارد ومشکلات مربوط  به این موضوع با تدابیر هیات دولت مرتفع شده است.

وی با اشاره به مراجعه کثیر تعدادی از هموطنان به صورت همزمان به فروشگاه ها  گفت: مراجعه همزمان و خرید بیش از حد نیاز شهروندان، موجب برهم خوردن عرضه و تقاضا در بازار و سبب افزایش قیمت کالاها در بازار شده است.

اسکندری گفت: برای حل مشکل ناوگان حمل و نقل و رانندگان استان تعداد 5 هزارو 800 حلقه لاستیک ماشین آلات سنگین توزیع شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: جهت کنترل بازار در بازه زمانی فروردین تا 14 مهر امسال، تعداد 112 هزار مورد بازرسی در استان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این زمینه 4هزار و 553 پرونده تشکیل با5هزار و 128 نوع تخلف کشف شد و ارزش پرونده‌ها بیش از 254 میلیارد تومان بوده و به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

اسکندری تصریح کرد: با مقایسه عملکرد فوق نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 54 درصد افزایش در عنوان تخلف، 51 درصد افزایش در تشکیل پرونده، 59 درصد از نظر تخلف و یک هزار و 93 درصد افزایش در ارزش ریالی پرونده ها بوده است .

اسکندری گفت: در بررسی پرونده های 14 نفر اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی در استان، 12 مورد تخلف آنها محرز گردید که 6 مورد مربوط به عدم اجرای تعهدات در قبال دریافت ارز دولتی بوده و 6 مورد هم گران فروشی انجام داده اند که در مجموع تخلفات به ارزش بیش از 185 میلیارد تومان بوده و پس از تشکیل پرونده به مراجع ذی صلاح ارجاع گردید.

وی افزود: در بازرسی توسط کارشناسان از اول سال جاری، تعداد 6 واحد انبار از اول سال تا به امروز منجر به تشکیل پرونده به ارزش 31 میلیارد تومان باعنوان احتکار، عدم اعلام موجودی و... شده و جهت رسیدگی نهایی پرونده ها به اداره کل محترم تعزیرات حکومتی ارسال شده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: پرونده های متشکله از واحدهای انبار مربوط به کالاهای، برنج، شکر، روغن موتور، لاستیک خودرو، انواع شوینده ها، تخم مرغ، ماکارونی، پکیج، لوازم خانگی و ... هستند.

وی در پایان اظهار داشت: هموطنان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گران فروشی، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، عدم صدور صورت حساب و ... را بصورت حضوری یا تلفنی از طریق شماره تلفن 124 نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت از ساعت 7.30 صبح الی 20 عصر با کارشناسان در میان بگذارند.