سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  12:45   

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی؛

تصفیه‌خانه گلمان ارومیه در بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد/ مشکل کدورت آب شرب مهاباد حل شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی گفت: عملیات اجرایی فاز اضطراری تصفیه‌خانه گلمان که در سال ۹۴ برای جمعیت ۴۵ هزار نفری آغاز شده بود، در بهمن ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش کردپرس، رسول اکبری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: احداث شبکه جمع‌آوری و تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک گلمان ارومیه، یکی از مطالبات اصلی مردم منطقه و ساکنین مساکن مهر است.

وی با اشاره به عدم افتتاح تصفیه خانه گلمان در هفته دولت امسال افزود: افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر و بالا رفتن قیمت مصالح، تلاطم بازار و وارداتی بودن مواد و مصالح ساختمانی به افزایش قیمت مواد و مصالح این پروژه انجامیده است و باعث عدم افتتاح آن در هفته دولت امسال شد.

اکبری با بیان اینکه مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه هم اکنون دارای پیشرفت قابل توجهی است، گفت: با اتمام این پروژه ۶۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به ظرفیت کنونی تصفیه‌خانه افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است که با تکمیل این پروژه گام مهمی در جمعآوری و دفع بهداشتی فاضلاب کلانشهر ارومیه طبق الزامات زیست محیطی برداشته می‌شود که در سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی با اشاره به کدورت آب برخی مناطق شهرستان مهاباد اظهار داشت: با توجه به عدم بارش‌ها در فصل پاییز و جا به جایی لایه‌های آب در مخزن سد، کدورت آب آشامیدنی در مهاباد به وجود آمد که با تصفیه مناسب و حل مشکل جابه‌جایی لایه‌های آب مخزن این مشکل حل شد.