انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  16:17   

در جلسه سیاستگذاری کنگره 3000 شهید ایلام عنوان شد؛

کنگره 3000 شهید ایلام و انتقال آموزه‌های دفاع مقدس به نسل سوم انقلاب

سرویس ایلام– استاندار ایلام در سومین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره شهدای ایلام عنوان کرد: ما باید ایثارگری‌های دفاع مقدس و آموزه‌های آن را به نسل سوم انقلاب منتقل کنیم و یکی از مهم‌ترین راه‌های آن، برگزاری کنگره 3000 شهید ایلام است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی در این جلسه که با حضور کمیته‌های 18‌گانه کنگره 3000 شهید ایلام در استانداری برگزار شد، عنوان کرد: بی‌نظیر بودن دفاع مقدس به این خاطر است که ما با دست خالی در برابر ابرقدرتهایی ایستادیم که می‌خواستند کشور و نظام ما ساقط شود.

وی ضمن یادآوری 3 هزار شهید و 12 هزار جانباز استان ایلام، اعلام کرد: هیچ استانی به اندازه استان ایلام به نسبت جمعیتش شهید و جانباز تقدیم به انقلاب اسلامی ایران نکرده است اما در عین حال استان ایلام به واسطه‌ی جنگ نتوانست زیرساخت‌ها و بنیادهای اقتصادی خود را شکل دهد و اصولاً امکان توسعه هم وجود نداشت.

وی ضمن بیان این که استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس قهرمانانه ایستاد و مرزداری مردمانش بی‌نظیر است و در تمام این سال‌ها حافظ کشور و نظام بوده است، خاطر نشان کرد: این ابهت و عظمت کار استان ایلام در دفاع مقدس به اطلاع مردم ایران رسانده نشده است و ایلام از این حیث مظلوم واقع شده است تا جایی که به جز جبهه‌رفته‌ها، عامه مردم و حتی خیلی از وزرا و نهادهای جمهوری اسلامی این ایستادگی را نمی‌دانند.

سلیمانی تأکید کرد: نکته مهم کنگره این است که این پیام را به گوش همه مردم ایران و مسئولین می‌رساند که ایلام از ایران طلب دارد، ایلام هشت سال و بیشتر برای توسعه مشکل داشته و این که حالا باید به این استان رسیدگی شود.

استاندار ایلام گفت: لازم است همه‌ی دستگاه‌ها به برگزاری این کنگره اهمیت دهند و با احساس مسئولیت کارها را تقسیم کرده و کنگره را مال خود بدانند و برای برگزاری هر چه بهتر آن کار کنند.

سلیمانی‌دشتکی بر برگزاری مردمی این کنگره نیز تاکید کرد و ادامه داد: برگزاری چنین یادواره‌هایی ترسیم گذشته برای تضمین آینده است و کنگره 3000 شهید ایلام بسیار می‌تواند در آینده استان ایلام نقش داشته باشد.

وی بر بهره‌گیری از زبان هنر برای ماندگاری این کنگره تاکید و تصریح کرد: اعضای کمیته‌های مختلف ابعاد مردمی حوزه خود را شناسایی و در جهت مردمی‌تر برگزار کردن آن تلاش کنند.

در این نشست هر یک از اعضای کمیته‌های 18گانه کنگره ملی 3000 شهید ایلام برنامه‌های در دست اجرای خود را تشریح کردند.