سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  16:42   

سخنگوی قوه قضائیه؛

تقویت اطلاع رسانی در حوزه دستگاه قضایی آذربایجان غربی ضروری است

سرویس آذربایجان غربی- حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه گفت: اطلاع رسانی در حوزه دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی باید اصلاح شود تا نتیجه اقدامات این در اختیار مردم نیز قرار بگیرد.

به گزارش کردپرس، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا محسنی‌اژه‌ای ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: وجود رهبر مقتدر عنایت خداوند و عمل صالح مردم باعث آرامش، تقویت و تحکیم پایه های انقلاب و ایران در دنیا شده است.

وی با اشاره به اینکه  دلارهای سعودی نتوانست برای ناامن کردن ایران کاری بکند، اظهار داشت: از توهین ترامپ به برخی کشورهای عربی خوشحال نیستم و این  را در شان جامعه اسلامی نمی دانم.

وی ادامه داد: تسلیم شدن در مقابل دشمنان عقب ماندگی را به دنبال دارد. دشمن اقتصاد و معیشت و جنگ روانی را هدف قرار داده است. ازاین رو من به همکاران پیشنهاد می کنم صبر داشته باشند و با آرامش و احترام با مردم برخورد کنند.

 حجت الاسلام اژه‌ای خواستار تقویت اطلاع رسانی در حوزه دستگاه قضایی استان شد و گفت:به عنوان مثال یک محموله  کشف و به افکار عمومی اطلاع رسانی می شود و اما بعد از یکسال نتیجه این برخورد و دستگیری در اختیار مردم قرار می گیرد و این روند باید اصلاح شود.

وی با اشاره به اقدامات دستگاه قضا در رابطه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: در این رابطه دادگاه های ویژه ای که در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی و مسائل ارزی، فعالیت می کنند، توسعه یافته و علاوه بر تهران، در برخی شهرها همچون شیراز و اصفهان نیز این دادگاه ها آغاز به کار کرده و در سایر شهرها نیز در آینده در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: هم اکنون هماهنگی، بیشتر با سیستم اطلاعاتی اعم از وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی است تا عناصر اصلی را شناسایی و معرفی کنند.

اژه ای ادامه داد: هم اکنون در این زمینه بیش از 50 نفر از آن عوامل در حال بازداشت به سر برده و تعدادی از این افراد هم اینک با قرار وثیقه آزاد و دادگاه های آنان آغاز و ادامه می یابد و باید نیروهای امنیتی و انتظامی به دستگاه قضا کمک کنند تا عوامل و عناصر اصلی مخل، شناسایی و معرفی شوند تا ضمن جلب رضایت مردمی،مجرمان  هم به مجازات اصلی خود برسند.

حجت الاسلام اژه ای تاکید کرد:  مسئولان دستگاه قضایی در کمک به اشتغال، تولید و اقتصاد باید پیشگام باشند و زمینه های تسهیل این مهم را فراهم آورند.

گفتنی است؛ در مراسم با حکم آیت‌الله آملی لاریجانی،« توکل حیدری» پس از بیش از ۶ سال خدمت در استان، تکریم و به جای وی«علی اکبر گروسی» که پیش از این رئیس کل دادگستری کردستان بود، به عنوان رییس کل جدید دادگستری آذربایجان‌غربی منصوب شد.