سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  17:04   

استاندار آذربایجان غربی؛

قوه قضائیه باید با مفسدان اقتصادی برخورد کند

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی در مراسم معارفه رییس کل دادگستری استان، خواستار برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی شد.

به گزارش کردپرس، علی اکبر گروسی ظهر امروز ( 17 مهر ماه) در آیین معارفه رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی که با حضور مسئولین کشوری و استانی در سالن امام علی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: دشمن برای ایجاد ناامنی در جامعه برنامه های بسیاری داشته و چشم طمع به شمال‌غرب و غرب کشور دوخته است.

گروسی افزود: دشمنان استکباری هم‌اکنون با توطئه اقتصادی و تحریم و فشار بر مردم وارد عرصه شده تا بدین صورت دشمنی خود را بیش از پیش بر ملت ایران ثابت کنند بنابراین در چنین شرایطی، همه وظیفه دارند که با کار و تلاش روزانه، اعتماد مردم به نظام اسلامی را تقویت کنند.

وی تصریح کرد: توجه به صیانت از اموال عمومی، حقوق شهروندی، اخلاق‌مداری، کرامت انسانی، مردم‌داری و ارتباط با مردم، توجه و حمایت از سرمایه‌گذاری و حفظ امنیت منطقه و ارتقای آن مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین همکاری با دستگاه‌های مختلف و تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها از سایر اقدامات پیش‌بینی شده در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

در ادامه استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: آذربایجان غربی به دلیل هم مرزی با سه کشور خارجی از موقعیت حساسی برخوردار است بنابراین ضروری است تا اختیارات دستگاه قضایی در استانهای مرزی افزایش یابد.

شهریاری افزود: با توجه به وظیفه مهم قوه قضائیه در برقراری عدالت، می توان گفت؛ مردم در هیچ کشوری پناه نخواهد داشت مگر در کشوری که قوه قضائیه آن مقتدر و عادل باشد، خوشبختانه در کشور شاهد رشد روز افزون اقتدار و رعایت عدالت قوه قضائیه در کشور هستیم.

وی اظهارداشت: با توجه به شرایط و اوضاع اقتصادی برخورد با مفسدان اقتصادی ضروری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در این مراسم  تودیع و معارفه گفت: با توجه به شرایط فعلی و نارضایتی های مردمی انتظار می رود دستگاه قضا محکم تر و سریع تر با مفسدین و محتکرین برخورد بشود.

در پایان مراسم نیز« توکل حیدری» به پاس بیش از ۶ سال خدمت در استان، تکریم به عمل آمد و «علی اکبر گروسی» به عنوان رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان‌غربی منصوب شد.

یادآوری می شود؛ «علی اکبر گروسی» پیش از این رییس کل دادگستری استان کردستان بود و امروز با حکم آیت‌الله آملی لاریجانی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان‌غربی برگزیده شد.