انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  19:42   

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد:

آموزش نیروهای مشترک ترک – آمریکایی برای گشت زنی مشترک در منبج آغاز شده است

سرویس ترکیه - خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرده است: آموزش های مشترک نیروهای آمریکایی – ترکی به منظور گشت زنی مشترک در چارچوب نقشه راه منبج و اصول امنیتی این نیروها آغاز شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نقشه راه منبج اعلام کرده است: آموزش های مشترک نیروهای آمریکایی – ترکی به منظور گشت زنی مشترک در چارچوب نقشه راه منبج و اصول امنیتی این نیروها آغاز شده است.

وی در اظهارات خود تصریح کرده است: دو کشور ترکیه و آمریکا به عنوان متفق ناتوی هم بعد از توافقاتی که در خصوص منبج در شمال سوریه به دست آورده اند تا کنون گشت زنی ها نظامی مستقل ولی با هماهنگی کامل یکدیگر را به انجام رسانده اند. اکنون نیز آموزش های لازم برای انجام گشت زنی های مشترک آغاز شده است.

وزیر دفاع ترکیه با تاکید بر این که تیم آمریکایی که در این آموزش ها شرکت خواهند کرد در تاریخ 2 اکتبر 2018 به غازی عنتپ آمده اند خاطرنشانکرده است: بعد از اتمام دوره آموزشی روند پیش رو در راستای تامین امنیت و ثبات در منطقه و جلوگیری از فعالیت گروه های تروریستی گشت زنی های مشترک صورت خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج