سرویس کرمانشاه
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  20:33   

هوشمندسازی پارکینگ های سطح شهر کرمانشاه

سرویس کرمانشاه - به زودی تمامی پارکینگ های سطح شهرکرمانشاه هوشمندسازی می شوند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه، در نشستی با حضور کارشناسان حوزه آی تی بیان کرد: استراتژی های لازم برای توسعه‌ی اقتصادی و رسیدن به اقتصاد پایدار در هر کشور، تقویت اقتصاد منطقه‌ای شهری و یا به عبارت بهتر توسعه اقتصاد پایدار بر مبنای هوشمندی شهر است.

پژمان پژوهنده افزود: اقتصاد پایدار و هوشمند، خود نیازمند وجود امکانات هوشمند مانند اقتصاد، زیرساخت و ارتباطات، حمل و نقل شهری، انرژی، دولت، امنیت، سلامت، کسب و کار و حتی شهروند هوشمند می باشد.

وی افزود: یکی از کارهایی که می تواند امکانات مناسبی برای رفاه شهروندان و همچنین درآمد پایداری برای شهر باشد، احداث پارکینگ های هوشمند است. 

پژوهنده با بیان اینکه در خدماتی که پارکینگ هوشمند ارائه می کند تشخیص حضور یا عدم حضور خودرو در جایگاه پارک است، گفت: به این ترتیب می توان از وجود جایگاه های خالی مطلع شد و نسبت به رزرو آن و پرداخت هزینه اقدام نمود.

 وی، دریافت اطلاعات لحظه‌ای از محل پارکینگ های خالی، جلوگیری از حرکت بی مورد خودروها جهت یافتن محل پارک و کاهش زمان صرف شده جهت جستجوی محل پارک و کاهش مصرف سوخت را از مزایای پارکینگ های هوشمند دانست.