سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  21:03   

رئیس جمهور ترکیه:

جامعه بین المللی به مسئولیت های خود در قبال مسئله پناهندگی عمل نکرده است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از اقدامات جهانی در موضوع پناهجویان عنوان کرده است: جامعه بین المللی به مسئولیت های خود در قبال حل مساله پناهجویان عمل نکرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از اقدامات جهانی در موضوع پناهجویان عنوان کرده است: جامعه بین المللی به مسئولیت های خود در قبال حل مساله پناهجویان عمل نکرده است. توافقی که ماه پیش به همراه پوتین در نشست سوچی حاصل شد، امنیت 3.5 میلیون مردم ادلب سوریه را تضمین کرده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: پیشنهاد ما برای ایجاد «مناطق امن» در سوریه برای نجات جان صدها هزار نفر و ادامه حضور میلیون ها نفر دیگر در کشورشان به ویژه از سوی متحدانمان عمدا مورد هجمه قرار گرفت. اقدامات ترکیه برای تامین امنیت خود در عراق و سوریه و همچنین تضمین امنیت مردم این کشور برخی را ناراحت کرده است. ترکیه با عملیات شاخه زیتون و سپر فرات ضربه سنگینی به تهدیدات تجزیه طلبانه درباره آینده سوریه وارد کرده است.

اردوغان خاطرنشان کرده است: اقتصاد کشورمان با اقدامات و پیشگیری‌ های صورت گرفته در حال بازگشت به تعادل و ثبات است. ساختار اقتصاد ترکیه مستحکم است و کسی نمی تواند سیستم اقتصادی و بانکداری ترکیه را متزلزل کند چرا که در برابر شوکهای اقتصادی مقاوم است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه