سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  21:30   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 17/7/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز سه شنبه 17 مهر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • رئیس مجلس ترکیه با علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در آنتالیا دیدار کرد

بینالی ییلدیریم، رئیس مجلس ترکیه با علی لاریجانی، همتای ایرانی خود در چارچوب سومین نشست روسای مجالس کشورهای عضو اوراسیا و اتحادیه اروپا در آنتالیا دیدار و گفتگو کرد.

  • واکنش اردوغان به مفقود شدن روزنامه‌ نگار عربستانی: ابتدا کنسولگری عربستان باید خروج خاشقچی از ساختمان کنسولگری را ثابت کند

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در خصوص معمای ناپدید شدن جمال خاشقچی روزنامه‌ نگار منتقد اهل عربستان سعودی اظهار داشت: مسئولان کنسولگری عربستان در استانبول باید اثبات کنند که خاشقچی ساختمان کسنولگری را ترک کرده است.

  • وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: آموزش نیروهای مشترک ترک – آمریکایی برای گشت زنی مشترک در منبج آغاز شده است

حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرده است: آموزش های مشترک نیروهای آمریکایی – ترکی به منظور گشت زنی مشترک در چارچوب نقشه راه منبج و اصول امنیتی این نیروها آغاز شده است.

  • ترکیه 260 هزار ترکمن و عرب را در مناطق کردنشین تحت کنترل خود مستقر کرده است

بر اساس اطلاعات به دست آمده از سازمان های مدنی سوریه نیروهای ارتش آزاد سوریه و ارتش ترکیه بعد از آن که عفرین و شهرهای اطراف این کانتون کردنشین را به تصرف خود درآورده اند تا کنون دست کم 260 هزار عرب و ترکمن سوری را در این کانتون کردنشین و مناطق دیگر تحت کنترل خود مستقر کرده اند. حتی به ادعای برخی رسانه های کردی از انتقال ترکمن های چین توسط ترکیه به کانتون عفرین خبر می دهند.

  • تشدید عملیات های پلیسی علیه جریان های سیاسی کرد ترکیه: بیش از 100 عضو HDP در دیاربکر دستگیر شدند

در پی افزایش فشارها و تشدید دستگیری فعالان سیاسی و مدنی کرد ترکیه در 1 هفته اخیر، نیروهای پلیس ترکیه در عملیاتی با حضور نیروهای مبارزه با ترور ترکیه در دیاربکر اقدام به دستگیری نزدیک به 100 تن از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها کرده اند.

  • 1 کشته و 4 زخمی در حمله موشكي PKK به پایگاه مرزی ترکیه در استان حکاری

در حمله موشکی نیروهای PKK به پایگاه نظامی ارتش ترکیه در منطقه مرزی چوکورجای در استان حکاری 1 نیروی نظامی ارتش ترکیه کشته و 4 تن دیگر زخمی شده است. این حمله در کمتر از 1 هفته از بمبگذاری اخیر در باتمان که باعث کشته شدن 8 نظامی ارتش ترکیه شد؛ صورت می گیرد.

  • رئیس جمهور ترکیه: جامعه بین المللی به مسئولیت های خود در قبال مسئله پناهندگی عمل نکرده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از اقدامات جهانی در موضوع پناهجویان عنوان کرده است: جامعه بین المللی به مسئولیت های خود در قبال حل مساله پناهجویان عمل نکرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه