سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 17 مهر 1397  ::  22:11   

کارشناس مسائل سیاسی:

کُردهای سوریه با سرنوشت نامعلومی روبه رو هستند

سرویس جهان- ادوارد هانت می نویسد حتی اگر به تهدیدهای بی شماری که موجودیت کردهای سوریه را به خطر انداخته اشاره نکنیم، سرنوشت آنها در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 

به گزارش کردپرس، ادوارد هانت، کارشناس مسائل سیاسی در کالج جورج اند مری، در مقاله ای که در مجله ژاکوبین آمریکا منتشر شده، هشدار داده است با توجه به تحولاتی که در سوریه در حال اتفاق افتادن است، کردهای سوریه با سرنوشت نامعلومی روبه رو هستند.

ادوارد هانت در مقاله خود می نویسد: کردها از سوی ترکیه تحت فشار هستند و آمریکا احتمال دارد به خاطر نرنجاندن ترکیه آنها را رها کند. همچنین مذاکره آنها با دولت سوریه نتیجه ای نداشته است. بنابراین، با در نظر گرفتن وضعیت فعلی، اگر هم به تهدیدهای زیادی که موجودیت کردهای سوریه را به خطر انداخته اشاره نکنیم، آنها در مورد سرنوشت خود در آینده هیچ اطمینانی ندارند.

وی در مقاله خود گفته است هرچند که در حال حاضر، آمریکا از کردهای سوریه حمایت می کند، اما باید دید که آیا فشارهای ترکیه و عوامل منطقه ای می تواند باعث ایجاد تغییر در سیاست آمریکا در مورد کردها شود.

ادوارد هانت هشدار داده است که اگر آمریکا به کردهای سوریه پشت کند،  نه تنها قهرمانان مبارزه با داعش قربانی خواهند شد بلکه تجربه دموکراسی که در مناطق تحت کنترل کردها در سوریه به اجرا درآمد به خطر خواهد افتاد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#ترکیه
#آمریکا
#بشار اسد