سرویس ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  08:47   

ترکیه در ردیف آخر کشورهای اروپایی از لحاظ استانداردهای دموکراسی قرار گرفت

سرویس ترکیه - در ارزشیابی 41 کشور عضو اتحادیه اروپا و سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در خصوص استانداردهای دموکراسی و دولت حقوقی توسط سازمان برت لسمان آلمان صورت گرفته است، ترکیه 41مین کشور و در ردیف آخر استانداردهای دموکراسی و دولت حقوقی قرار گرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، در ارزشیابی 41 کشور عضو اتحادیه اروپا و سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در خصوص استانداردهای دموکراسی و دولت حقوقی توسط سازمان برت لسمان آلمان صورت گرفته است، ترکیه 41مین کشور و در ردیف آخر استانداردهای دموکراسی و دولت حقوقی قرار گرفته است.

در این ارزشیابی با اشاره به این که در کل جهان کیفیت و ارزش گذاری به اصول دموکراسی کاهش پیدا کرده است اولین کشور در رعایت دموکراسی و استانداردهای دولت حقوقی را سوئد معرفی کرده که در ردیف های دوم، سوم و چهارم بعد از سوئد کشورهای فنلاند، نروژ و دانمارک حضور دارند.

همچنین در گزارشی که توسط این سازمان تهیه شده است عنوان می شود: با توجه به آمارهای 4 سال پیش در 26 کشور جهان شاهد کاهش استانداردهای حقوق بشر و بدتر شدن کیفیت دولت حقوقی هستیم. آخرین کشور در این لیست ترکیه می باشد که کشورهای مجارستان، لهستان و مکزیک در رده های بالای ترکیه حضور دارند. وضعیت اضطراری که بعد از کودتای 15 جولای 2016 به مدت 2 سال در ترکیه اعلام شد تاثیر بسیار منفی بر روی دموکراسی داشت. در این روند تنها به اتهام توهین به رئیس جمهور ترکیه علیه انسان های زیادی پرونده قضایی تشکیل شده و استقلال دستگاه قضا به شدت کاهش پیدا کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها