انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  08:55   

استاندار ایلام:

مسأله قومیت‌ها در ایلام، نمایندگی ولی فقیه و معنویت آن را کمرنگ نکند

سرویس ایلام - استاندار ایلام در نشست اعضای کمیته مردمی تکریم و استقبال از ائمه‌ی جمعه‌ی سابق و جدید ایلام بر برگزاری این مراسم بدون شائبه‌های قومیتی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، اعضای کمیته مردمی تکریم و استقبال از امام جمعه قدیم و جدید ایلام با استاندار ایلام نشستی برگزار کردند.

استاندار ایلام در این نشست حجت الاسلام کریمی تبار را یکی از شخصیت‌های شاخص، مؤمن و ولایتمدار ایران و ایلام دانست و افزود: حجت الاسلام لطفی نیز در زمان انقلاب، دفاع مقدس و 18 سالی که نمایندگی ولی فقیه را در استان ایلام داشتند، منشأ خدمات بسیاری برای ایلام بوده‌اند و جزء سرمایه‌های استان است.

قاسم سلیمانی دشتکی تأکید کرد: لذا باید مراسمی برگزار شود که هم از خدمات آقای لطفی تجلیل شود و هم از آقای کریمی تبار استقبال گرمی صورت بگیرد.

او اعلام کرد: نباید اجازه دهیم که مسأله قومیت‌ها در ایلام، نمایندگی ولی فقیه و معنویت آن را کمرنگ کند لذا هم در پلاکادرها و هم در شعارها نباید بگذاریم که تعصبات قومی به نفع و ضرر کسی یا قومیتی عمل کند.

سلیمانی دشتکی خاطرنشان کرد: به تجربه دریافته‌ام اگر ایلام فرزندش را که سال‌ها خدمت کرده رها نماید در کشور هم روی این استان حساب نمی‌کنند ولی برعکس، اگر از او تجلیل به عمل آورد بنا بر اصول سیاسی، کشور روی آن جامعه حساب می‌کند.

استاندار ایلام نمایندگی ولی فقیه را کار بزرگی دانست و گفت: نمایندگی ولی فقیه نباید تحت‌الشعاع مسائل قومی و قبیله‌ای قرار بگیرد.

وی افزود: نماینده ولی فقیه نماد و ستون و پایه وحدت در راستای پیشرفت و توسعه استان ایلام است و باید در همه قسمت‌ها بزرگ خانواده و منطقه باشد و پدری کند.

سلیمانی برگزاری مراسم استقبال از نماینده جدید ولی فقیه یک فرصت دانست که باید از آن برای وحدت بین ایلات و طوایف و جریان‌های سیاسی مختلف استان استفاده شود.

او گفت: این استقبال و تکریم باعث تقویت نظام می‌شود چرا که این حرکت مردمی نشان‌دهنده این است که مردم پای نظام خویش ایستاده‌اند.

حجت الاسلام دکتر اکبرنژاد نیز در این جلسه هماهنگی گفت: رسالت امام جمعه یک رسالت فراگیر است و شخص نماینده ولی فقیه باید به همه اقوام و جریان‌هایی که در چارچوب نظام هستند نگاه پدری داشته باشد و الحمدلله آقای کریمی تبار نیز اینگونه است.

وی تأکید کرد: اقوام در استان ایلام در کمال برادری و همدلی زندگی می‌کنند و بزرگان ایل نیز اذعان دارند که آقای کریمی تبار متعلق به یک قبیله خاص نیست و فرزند این استان است.

به گزارش کردپرس، در این نشست مقرر شد مراسم استقبال مردمی از امام جمعه‌ی جدید ایلام در روز جمعه 20 مهر از میدان شهید کشوری تا مصلای امام خمینی(ره) برگزار و اولین نماز جمعه‌ی ایلام به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «الله‌نور کریمی‌تبار» برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور آیت‌الله محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌ی جمعه برگزار خواهد شد.