سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  10:48   

وزیر امور خارجه ترکیه به بغداد و اربیل سفر می کند

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که به منظور دیدارهای مختلف به عراق سفر می کند در بغداد و اربیل با مقامات عراق و اقلیم کردستان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که به منظور دیدارهای مختلف به عراق سفر می کند در بغداد و اربیل با مقامات عراق و اقلیم کردستان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

در خبر منتشر شده از سایت وزارت امور خارجه ترکیه آمده است: مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در تاریخ 11 و 12 اکتبر به عراق سفر می کند. وزیر امور خارجه ترکیه در بغداد با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرده و بعد از آن نیز با نمایندگان جامعه ترکمن های عراق و رهبران سیاسی کشور عراق دیدار و گفتگو خواهد کرد. همچنین چاووش اوغلو بعد از بغداد به اربیل سفر کرده و با مقامات بلند پایه اقلیم کردستان نیز دیدارهای ترتیب خواهد داد.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به این سفر عنوان شده است: در این سفر روابط دوجانبه ترکیه – عراق با توجه به تمام ابعاد مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته و در این راستا مسائل مختلفی از جمله بازسازی عراق و زمینه های توسعه روابط دوجانبه مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

کد خبرنگار: 30102

 

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عراق
#اقیم کردستان