سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  11:51   

افزایش چشمگیر میزان ورود گردشگران به اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس سازمان گردشگری اقلیم کردستان اعلام کرد که میزان ورود گردشگران به اقلیم کردستان در مقایسه با سال های گذشته، افزایش چشمگیری را نشان می دهد و طی شش ماه اول سال جاری میلادی 1 میلیون و 300 هزار گردشگر وارد اقلیم شده اند.

به گزارش کردپرس، مولوی جبار در گفتگو با سایت رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان، اعلام کرد که طی 6 ماه نخست سال 2018  میلادی شمار ورود گردشگران به اقلیم کردستان نسبت به مدت مشابه سال های قبل افزایش چشمگیری یافته و 1 میلیون و 300 هزار گردشگر وارد اقلیم کردستان شده اند.

رئیس سازمان گردشگری اقلیم کردستان افزود کە اکثریت گردشگران اقلیم کردستان از مناطق جنوبی و مرکز عراق وارد اقلیم شده اند.

همچنین گفت که طی 11 روز عید قربان امسال 349 هزار گردشگر وارد اقلیم شده اند و درآمدزایی آن برای اقلیم به 140 میلیارد دینار رسیده است.

وی اشاره کرد که طی 4 ماه نخست سال 2018 شمار بسیاری از گردشگران ایرانی وارد اقلیم کردستان شده اند، اما در ماه های پس از آن به دلیل افزایش تعرفه های خروج از ایران شمار ورود شهروندان ایرانی به اقلیم کاهش شدیدی داشته است.

طی 3 سال جنگ داعش در اقلیم کردستان، میزان ورود گردشگران به اقلیم به صورت چشمگیری کاهش یافته و صنعت گردشگری اقلیم دچار رکود شدید شده و بسیاری از مشاغل این حوزه در اقلیم دچار ورشکستگی شدند، اما پایان جنگ داعش و بهبود شرایط اقتصادی اقلیم موجب احیای این بخش شده است.