سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  12:42   

دستگیری 5 سارق حرفه ایی در مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری 5 سارق حرفه ایی طی 3 عملیات جداگانه در مهاباد خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد، در چهارشنبه (18 مهر) در گفت و گو با خبرنگار کردپرس گفت: عوامل انتظامی مهاباد در حین گشت زنی در سطح شهرستان به 2 نفر سارق حرفه ای غیر بومی مشکوک شده و پس از تعقیب در سطح شهرستان مهاباد این دو نفر را حین سرقت خودرو دستگیر کردند.

ظهیریان ادامه داد: پس از انتقال این دو نفر به مرکز پلیس و بازجویی های فنی سارقان به سرقت ۴ دستگاه خودروی سواری در مهاباد اعتراف کردند.

 وی افزود: سارقان خودروهای سرقتی را به یکی از شهرستان های همجوار انتقال داده بودند، که در نهایت اموال مسروقه کشف و سارقان نیز با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی داده شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد همچنین از سرقت ترانس برق، دکل مخابرات و سیم برق از شبکه توزیع نیرو در مهاباد خبر داد.

 سرهنگ رضا ظهیریان به خبرنگار کردپرس گفت: عوامل آگاهی نیروی انتظامی مهاباد پس از انجام تحقیقات و کارهای اطلاعاتی دو نفر سارق حرفه ای را در حین فروش ۲۰۰ کیلوگرم سیم مسی در یکی از سمساری های شهرستان مهاباد شناسایی کردند و به همراه دو نفر مالخر به مقر انتظامی انتقال دادند.

وی افزود: پس از بازجویی‌های فنی از این سارقان آنها به ۴۱ فقره سرقت ترانس برق از خانه باغ‌ها، گاوداری ها و مرغداری ها همچنین سرقت دکل برق اعتراف کردند.

 ظهیریان گفت: کلیه اموال مسروقه از آنها به همراه یک دستگاه خودروی سواری، آلات و ادوات جرم کشف و با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شد.

در ادامه گفت و گو با کردپرس، این مقام انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری یک نفر سارق سابقه دار در مهاباد نیز خبر داد و گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت ساختمان های نیمه کاره در مهاباد، به دلیل حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ ظهیریان اظهار داشت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه، او را دستگیر کنند که در استعلام های صورت گرفته مشخص شد متهم از سارقان حرفه ای و سابقه دار است.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی های پلیسی به 25 فقره سرقت در سطح شهرستان معترف شد، ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه وی، مقداری اموال مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی مهاباد در پایان گفت: در این راستا 3 متهم ( یک سارق و 2 مالخر) دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضایی داده شدند.