سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  12:59   

آموزش نظامی و کمک‌های ائتلاف جهانی به نیروهای پیشمرگ ادامه می‌یابد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جانشین فرمانده ستاد عملیات وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان تأکید کرد که آموزش های نظامی و کمک ائتلاف جهانی ضد داعش به نیروهای پیشمرگ ادامه داشته و دوره های ویژه نیز برای فارغ التحصیلان دانشکده افسری وزارت پیشمرگ برگزار می شود.

به گزارش کردپرس، سرتیپ قهرمان شیخ کمال در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که کمک های نظامی و لجستیکی ائتلاف جهانی ضد داعش به نیروهای پیشمرگ ادامه داشته و در حال حاضر سه گردان از نیروهای پیشمرگ تحت آموزش های نظامی ائتلاف قرار دارند.

جانشین فرمانده ستاد عملیات وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان، افزود که هفته آینده نیز چهارمین گردان از این نیروها تحت آموزش های نظامی ائتلاف قرار می گیرد و دوره هایی فردی نیز برای تربیت مربیان نظامی و کشف و خنثی سازی مین و بمب های کار گذاشته شده در جریان است.

وی گفت که وزارت پیشمرگ نیز دو دوره را برای آموزش فارغ التحصیلان دانشکده افسری وابسته به این وزارت خانه و نیروهای لشکر 70 و 80 پیشمرگ به مدت 9 ماه برگزار می کند و افراد آموزش دیده به عنوان افسر پیشمرگ در این وزارت خانه استخدام می شوند.

آموزش های نظامی و کمک های ائتلاف جهانی ضد داعش، به نیروهای پیشمرگ از ابتدای جنگ داعش آغاز شده و ائتلاف برنامه هایی را برای سازماندهی و انسجام نیروهای پیشمرگ و تبدیل آنان به نیرویی مدرن و یکپارچه و خارج ساختن آنان از سلطه و گرایش‌های حزبی تدوین کرده و این برنامه های در حال اجرا شدن است.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#پیشمرگ