سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  13:17   

محاکمه یک شهروند کُرد تبعه ترکیه در استرالیا به اتهام همکاری با پ.ک.ک

سرویس جهان- دادستان ساوت ولز استرالیا می گوید ریناس للیخان 40 ساله پس از خارج شدن از این کشور در سال 1991، با پیوستن به پ.ک.ک در عملیات مسلحانه علیه نیروهای ترکیه شرکت داشته است و این مسئله با توجه به این که پ.ک.ک در استرالیا یک گروه تروریستی شناخته می شود در قابل فعالیت تروریستی محسوب می شود.

 

به گزارش کردپرس، رسانه های استرالیا امروز از محاکمه یکی از شهروندان کرد ترکیه ساکن در این کشور به اتهام دست داشتن در فعالیت های تروریستی خبر دادند.

بر اساس گزارش رسانه های استرالیا، ریناس للیخا 40 ساله از سوی دادگاه ساوت ولز استرالیا به شرکت در درگیری مسلحانه میان پ.ک.ک و ارتش ترکیه متهم شده است.

دادستان پل مگ گوایر به هیئت منصفه دادگاه گفته است آقای للیخان برای مبارزه در کنار نیروهای پ.ک.ک علیه ترکیه به مرز میان عراق و ترکیه رفته است. او همچنین گفته است تصاویری به دادگاه ارائه خواهد داد که نشان می دهد ریناس للیخان سلاح به دست دارد و در منطقه مورد منازعه میان ترکیه و پ.ک.ک حضور دارد.

این شهروند کرد تبعه ترکیه و ساکن استرالیا اتهامات مطرح شده را رد کرده و گفته است در این منطقه فقط به عنوان روزنامه نگار حضور داشته و به ارائه گزارش و پوشش خبری در مورد اتفاقات منطقه مورد نظر پرداخته است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها
#استرالیا
#ریناس