سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  15:35   

جرایم سازمان یافته در دیواندره وجود نداشته است

سرویس کردستان - در شش ماهه اول سال جاری جرم خشن یا سازمان یافته را نداشته ایم به غیر از یک مورد که بر اثر اختلاف خانوادگی اتفاق افتاد

به گزارش خبرگزاری کردپرس، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دیواندره در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا اظهار کرد: هفته ناجا از 13 مهر با شعار پلیس مقتدر، امین مردم شروع شده است که در این هفته بر اساس روز شمار هفته نیروی انتظامی برنامه های را داشته ایم و جا دارد از شورای تامین شهرستان، اصحاب رسانه و مردم تشکر نمایم که ارتباط و تعامل خوبی با نیروی انتظامی دیواندره داشته اند.

سرهنگ حمید رضائی گفت: خوشبختانه دیواندره دارای کمترین جرائم در استان است و این نتیجه مشارکت مردم، فرهنگ مردم و تلاش شبانه روزی پلیس است ما سعی می کنیم عامه مردم احساس امنیت را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در شش ماهه اول سال جاری جرم خشن یا سازمان یافته را نداشته ایم به غیر از یک مورد که بر اثر اختلاف خانوادگی اتفاق افتاد. بیش از 80 درصد از سرقت های که در شهرستان دیواندره به وقوع پیوسته توسط پلیس کشف شده است.

رضائی بیان کرد: در تابستان امسال تعدادی از سارقان با سو استفاده از اینکه کشاورزان ادوات کشاورزی را در بیرون نگهداری می کردند اقدام به سرقت چند مورد ادوات کشاورزی در شهرستان کرده بودند که با استفاده از تحقیقات پلیس و نیابت قضایی سارقان دستگیر و ادوات کشاورزی که در یکی از حاشیه های سنندج انبار شده بود کشف و به دیواندره منتقل شد.

وی افزود: همچنین در پی چندین فقره سرقت دکل مخابراتی در دیواندره تابستان سال جاری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی و انتظامی شهرستان قرار گرفت. ماموران با کار اطلاعاتی و پلیسی بر روی افراد سابقه دار در حین گشت زنی دو سارق دکل های مخابراتی را در هنگام سرقت در غارکرفتو شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. متهمان در بازجویی های به عمل آمده به 25 فقره سرقت از دکل های مخابراتی در استان کردستان اعتراف کرده و 2 نفر را به عنوان مالخر معرفی کردند که با حضور پلیس مقداری وسایل دکل مخابراتی در محل فعالیت شان کشف و ضبط شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دیواندره گفت: یک دستگاه نیسان سرقت شده نیز در شش ماهه اول سال جاری کشف شده است. پلیس به تنهایی نمی تواند امنیت را برقرار کند بلکه برقراری امنیت نیازمند مشارکت مردم است که از طریق تلفن 110 می توانند با ما در ارتباط باشند و اگر انتقاد و یا پیشنهادی دارند از طریق تلفن 197 با همکاران ما در بازرسی در میان بگذارند.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت ارزی و ریسک بالا قاچاق کالا کمتر شده است اما همکاران ما موفق به مقادیری کالای قاچاق از جمله مشروبات الکلی شده اند.