سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  16:47   

خانه صنایع دستی در تکاب احداث می شود

سرویس آذربایجان غربی- احداث خانه صنایع دستی تکاب با هدف ترویج و آموزش صنایع دستی در شهر آغاز شد.

به گزارش کردپرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی؛ پروژه ساخت خانه صنایع دستی تکاب که از سال 96 با همکاری فرمانداری این شهرستان تصویب شده بود آغاز به کار کرد.

این مرکز ترویج و آموزش صنایع دستی با تخصیص اعتبار 2800 میلیون ریال شروع و در مرحله اول، نقشه های اجرایی آن تهیه و استخراج شد و در سال جاری نیز با تخصیص اعتبار دوباره به میزان 800 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، عملیات اجرایی آن آغاز شد .

ساختمان این مرکز، در دو طبقه با مساحت 500 متر مربع و با پیش بینی فضاهای نمایشگاهی، سالن اداری، گالری نمایش آثار، کتابخانه و امور سمعی و بصری و کلاس های آموزشی طراحی شده است و در حال حاضر در مرحله اتمام فونداسیون و اجرای ستونهای طبقه اول است .

شهرستان تکاب تاکنون فاقد مرکز و محلی برای آموزش و ترویج صنایع دستی بوده است و احداث این مرکز در راستای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال است که با تکمیل و به بهره برداری رسیدن این پروژه، ظرفیت توسعه و تقویت صنایع دستی و هنرهای سنتی – بومی در منطقه شهرستان تکاب ارتقاء خواهد یافت.

گفتنی است؛ با وجود تعداد بیشمار هنرمندان صنایع دستی در مهاباد که برخی از آنها حتی نایل به دریافت نشان ملی هنری در رشته های مختلف صنایع دستی شده اند، تا کنون در مهاباد علیرغم تلاش های میراث فرهنگی این شهر، احداث بازارچه دائمی صنایع دستی محقق نشده است.