سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  17:22   

تکذیب صدور و استفاده شناسنامه‌های جعلی در انتخابات پارلمان کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- قائم مقام وزارت امور داخلی اقلیم کردستان، تأکید کرد که بنا به پیگیری های انجام شده در هیچ یک از ارگان های اقلیم کردستان صدور شناسنامه های جعلی و نیز استفاده آن در انتخابات پارلمان کردستان، به منظور تقلب روی نداده است.

به گزارش کردپرس، جلال شیخ کریم در گفتگو با بخش کردی رادیو صدای آمریکا در مورد اخباری که در اقلیم کردستان مبنی بر صدور شناسنامه و مدارک هویتی جعلی در ادارات و نهادهای مربوطه اقلیم و استفاده آن در انتخابات پارلمان کردستان، منتشر شده است؛ ضمن تکذیب تمامی این اخبار، گفت که صدور شناسنامه و دیگر مدارک هویتی در اقلیم، بر اساس اصل و دستورالعمل های قانونی، دقیق و سخت گیرانه انجام می شود.

قائم مقام وزارت امور داخلی اقلیم کردستان، تأکید کرد که بنا به پیگیری های انجام شده،  حتی مورد صدور مدارک تقلبی در ادارات  و ارگان های مربوطه در اقلیم کردستان روی نداده است، چرا که شماره سریال و کد مدارک هویتی صادر شده در ادارات اقلیم از سوی بغداد صادر می شود.

وی خاطر نشان ساخت که ممکن است مدارکی تقلبی از طرق غیرقانونی و خارج از مجاری ادارات دولتی در این انتخابات استفاده شده باشد، اما صدور این مدارک از طریق ادارات اقلیم نبوده است و خبر استفاده از هزاران مدارک جعلی در انتخابات پارلمان برای تقلب، از اساس کذب و عاری از حقیقت است.

جلال شیخ کریم هشدار داد که وزارت امور داخلی عراق با هر شخص و جریانی که ادعای صدور مدارک تقلبی در ادارات وابسته به این وزارتخانه برای تقلب در انتخابات را داشته باشد، برخورد قانونی خواهد کرد.

پس از برگزاری انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان در 30 سپتامبر 2018 احزاب و جریان های شرکت کننده در انتخابات و به ویژه احزاب اپوزیسیون مدعی تقلب در انتخابات از طریق صدور شناسنامه های جعلی و استفاده آن در انتخابات شدند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#انتخابات پارلمان کردستان