سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  17:55   

ثبت نام 25 هزار نفر برای عضویت در کابینه جدید دولت عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی اعلام سایتی الکترونیکی از سوی نخست وزیر عراق برای ثبت نام افراد داوطلب تصدی مناصب وزارتی در کابینه جدید دولت این کشور، 25 هزار تن از شهروندان عراقی در سایت مذکور ثبت نام کرده اند.

به گزارش کردپرس، عادل عبدالمهدی نخست وزیر جدید عراق که از سوی رئیس جمهور این کشور مامور تشکیل کابینه دولت جدید شده است؛ اعلام کرد که اعضای کابینه جدید را از طریق الکترونیکی انتخاب خواهد کرد و با معرفی سایت الکترونیکی، از افراد داوطلب برای تصدی مناصب وزارتی در کابینه خواست که در این سایت ثبت نام کرده و سوابق و مدارک خود را ارائه دهند.

در پی اعلام عادل عبدالمهدی بیش از 25 هزار تن از شهروندان عراقی در این سایت ثبت نام کرده و خواهان تصدی مناصب وزارتی در کابینه دولت جدید عراق شده اند.

طی دوره های پیشین اعضای کابینه دولت از طریق توافق میان سه جریان اصلی، شیعیان، سنی ها و کردها و تقسیم مناصب میان آنان انتخاب شده اند و روش جدید عبدالمهدی برای اولین بار در عراق پیاده شده و مورد انتقاد احزاب و جریان ها قرار گرفته و این پروسه را زمان بر دانسته و تأکید می کنند که سهم احزاب و طیف ها در این روش مشخص نیست.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان